Освіторія.Медіа award 2024 – Освіторія Медіа Skip to main content
Flower vector background

OSVITORIA

MEDIA

AWARD

2024

Відзнака за видатний внесок у розвиток та
підтримку освіти під час широкомасштабної війни

це про силу та стійкість освіти

«За понад два роки широкомасштабної війни ми зрозуміли: якісна освіта в незалежній та вільній Україні – це беззаперечна цінність, що консолідує суспільство. Саме тому ми започаткували нагороду, щоб відзначити ініціативи, які підсилюють не лише сталість, а й розвиток української освіти. Кожен із цих проєктів – це освітня цеглинка нашого спільного фундаменту»

— Катерина Кисельова,
головна редакторка Освіторія.Медіа

Номінації

edTech-прорив

Присуджується за:

  • новизну: технологія є унікальною для українського ринку;
  • застосовність: технологія має потенціал для значного використання та користі для навчання в умовах війни або вже має високі показники застосування.

Переможець

Лого «Укрліт» (Megogo)

«Укрліт» (Megogo)

Проєкт, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури для учнів 5–11-х класів. Їх можна послухати безкоштовно в мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо». Проєкт «Укрліт» має на меті популяризацію української літератури в сучасному форматі.

Освіта задля добробуту

Присуджується за:

  • внесок в освіту та психологічну реабілітацію дітей військовослужбовців, волонтерів та внутрішньо переміщених осіб;
  • освітні ініціативи на деокупованих територіях;
  • забезпечення рівного доступу до освіти;
  • внесок в освіту дітей українських біженців за кордоном.

Переможець

Логотип Освітній Суп («Навчай для України»)

Освітній Суп («Навчай для України»)

Це безкоштовні заняття за шкільною програмою з метою подолання освітніх втрат і тьюторингова підтримка для учнів 5–10-х класів. У проєкті взяли участь понад 11 тисяч дітей, а всього відбулося 14 хвиль (13 онлайн та 1 офлайн).

Ідентичність+

Присуджується за:

  • внесок у зміцнення української ідентичності серед молоді шляхом створення навчальних матеріалів, контенту або організації освітніх заходів;
  • пошук новаторських підходів і творчих ідей, які сприяють збереженню та розвитку української ідентичності.

Переможець

Лого Серія мультиків «Нескорені міста»

Серія мультиків «Нескорені міста»

Цей анімаційний проєкт розповідає про українські міста, які постраждали під час війни рф в Україні. Всього було створено два сезони по 5 відео в кожному. Зокрема, мультики розповідають про міста, які наразі перебувають у тимчасовій окупації. Його вже переглянули понад 240 тисяч разів лише на YouTube.

Build back better

Присуджується за:

  • новаторські підходи у процесі відбудови та створення освітніх просторів, зокрема використання нових технологій, дизайну та методик навчання;
  • внесок у покращення якості освіти, доступності навчання та розвиток освітніх можливостей для дітей і вчителів у постраждалих від війни регіонах.

Переможець

Лого Освітні центри «Вулик»

Освітні центри «Вулик»

Центри, що дають можливість швидко та порівняно недорого облаштувати для освітніх активностей простір, наповнений усім необхідним — від дидактики до гаджетів. Організатори вже відкрили 88 центрів, а відвідали їх понад 40 000 дітей.

освітня життєстійкість

Переможець

Лого «Учитель іде в ЗСУ»

«Учитель іде в ЗСУ»

Проєкт покликаний допомагати відважним учителям, які пішли на фронт. Він збирає донати на закупівлю амуніції та автівок для потреб таких освітян. Збирають допомогу в основному через Telegram-канал.

Вибір читачів

Читачі Освіторія.Медіа теж зробили свій вибір. До 30 травня на наших сторінках тривало відкрите голосування у номінації «Вибір читачів». Кожен охочий міг віддати свій голос за одну ініціативу, обрану серед кандидатів, а також номінувати проєкт, якщо його не було в основному списку Освіторія.Медіа award 2024.

Переможець

Лого Проєкт «ПОРУЧ»

Проєкт «ПОРУЧ»

Це онлайн та очні групи психологічної підтримки для підлітків та батьків, чиє звичне життя зламала війна. Отримати консультацію можуть батьки/особи, які їх замінюють, та діти і молодь у віці від 14 до 21 року. Допомогу вже отримали понад 21 тисяча дітей та підлітків і понад 9 тисяч батьків.

Критерії оцінювання

Вплив на цільову аудиторію

Оцінка того, наскільки ініціатива впливає на освітні можливості та підтримку цільової аудиторії, зокрема, вразливих груп населення, внутрішньо переміщених осіб.

Комплексність рішення та досягнення мети

Цей критерій оцінює, наскільки освітня ініціатива враховує різноманітні аспекти проблеми та використовує комплексний підхід (ресурси та можливості) для досягнення своєї мети.

Стійкість та тривалість

Оцінка стійкості та тривалості впливу ініціативи на освітню систему та суспільство в цілому.

Журі

Тетяна Вакуленко

Тетяна Вакуленко

Очільниця УЦОЯО

Василь Дяків

Василь Дяків

Переможець Global Teacher Prize Ukraine 2020

Ілля Філіпов

Ілля Філіпов

CEO EdEra

Олександр Елькін

Олександр Елькін

Засновник руху EdCamp Ukraine

Зоя Литвин

Зоя Литвин

Очільниця Освіторії та засновниця Новопечерської школи

Нагородження

Освіторія Медіа
вул. Драгомирова, 9 01103 Київ, Україна
like@osvitoria.media