Якими будуть бабусі мабутнього?

Автор тексту: Дмитро Коваленко,
провідний український бабусезнавець

Бабусині варенички легко виграють гастрономічний двобій з будь-якою сучасною вуличною їжею. А борщ? Цей смак не переб’є жодна вишукана страва з меню мішленівського ресторану! А казки на ніч онукам і традиційні українські пісні? А вміння зв’язати теплі шкарпетки на зиму чи навіть вишити сорочку? Так, у нинішніх бабусь настільки розширений «функціонал», що вони легко можуть замінити онукам вихователя, аніматора, шеф-кухаря, а іноді навіть дитячого психолога. Та чи будуть сучасні дівчата такими ж?

Давайте перенесемось у майбутнє та уявимо, якими будуть бабусі в часи, коли Ілон Маск колонізує Марс, а в Києві нарешті добудують Подільсько-Воскресенський міст.

Зовнішність

Звичайно ж, ніяких хусток на голові та золотих зубів. Замість цього густі брови, пишні (іноді аж надто) губи та численні татуювання. На питання онуків «Чому в тебе, бабцю, на шиї напис англійською «довідок не видаємо»?», бабуся майбутнього відводитиме очі — мовляв, це ви ще, дітки, моїх статусів у соцмережах не бачили…

via GIPHY

До слова, про Instagram та Facebook. Скільки в сучасних бабусь фотографій у сімейному альбомі? Одна з випускного в школі, дві з весілля, три з відпочинку в пансіонаті «Сонячний». Інша справа — сучасні дівчата. Коханий подарував троянду? Фотосесія. Вийшла викинути сміття? Фотосесія. А після деяких процедур у салоні краси світлин взагалі може бути, як у середньостатистичної бабусі за все життя. Найцікавіше, що онукам уся ця краса буде доступна, тому дівчатам вже зараз варто думати, що постити. Потім не доведеться виправдовуватися перед юним поколінням за надто відверті селфі, мотивувальні цитати та «…меня трудно найти и легко потерять».

Їжа

Чи стоятимуть біля плити ті, хто зараз замовляє в два кліки будь-яку страву, а через півгодини вже може її смакувати? Навряд! Чим тоді бабусі майбутнього пригощатимуть онуків?

«Ось тобі, дорогенький, піца з прошуто, моцарелою та в’яленими томатами — все, як ти любиш. Бери ще суші — не соромся. Рол за маму, рол за татка… їж-їж, малий, це тобі робот із жовто-зеленим рюкзаком привіз!»

via GIPHY

Але можуть бути й зворотні варіанти. Якою буде бабуся з дівчини, яка ледь не щодня відвідує спортзал, а торт в її холодильнику складніше уявити, ніж Ліну Костенко на концерті Дзідзьо? Так, на її фірмовому броколі з пароварки та ягодах годжі щічки не наїж!

Скоріше навпаки — батьки віддаватимуть онуків на літо, щоб бабуся… привела їх у спортивну форму. Кардіо, силові навантаження тричі на тиждень та збалансоване харчування без зайвих швидких вуглеводів.

— Бабусю, а можна хоч одненького коржика?

— Куди руку тягнеш? А калорії порахувати?

via GIPHY

Пісні та колискові

Маємо надію, що через багато років діти казатимуть перед сном: «Ок, бабцю, заспівай щось про далекі двадцяті!», а у відповідь чутимуть голос живої людини. І якщо це буде щось з репертуару Джамали чи KAZKA — прекрасно! Бо іноді, слухаючи сучасну молодь у караоке, за їхніх майбутніх внуків стає якось боязко.

Подруги та лавочки

На лавках біля будинків бабусі майбутнього не сидітимуть. Хіба мало месенджерів? Серіали, рецепти, дієти, знижки на одяг і косметику — усе це можна обговорити з подругами, не виходячи з дому.

А про виховання онуків майбутнього можна почитати на сайті «Освіторії», куди ці самі онуки майбутнього будуть писати… ☺

Поділитися цією статтею