Як вчителю створити персональний бренд

Ми вже наводили покрокову інструкцію зі створення власного бренду для вчителів. Нещодавно цій темі на Форумі освітніх лідерів Liberal Arts присвятила свій виступ співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь. Подаємо найцікавіші моменти її виступу.

Що таке персональний бренд?

Як тільки ви з’являєтесь онлайн — ви починаєте залишати там сліди. У цей самий момент ви починаєте формувати свій персональний бренд.

Коли народжується дитина, перше, що робить її мама — фотографує п’ятку чи ручку і публікує в соціальних мережах. Вона починає формувати бренд своєї дитини. Усе, що є в соцмережах, формує ваш бренд. Це те, що про вас думають, і те, як ви виглядаєте.

«Асоціювання» — це те, що про нас говорять інші. Щоби бренд працював, ми повинні створити правильний образ.

Навіщо він треба?

Потужний бренд — це можливість впливу. Якщо ви вважаєтесь експертом, професіоналом, хорошим ментором, наставником, це означає можливість поширювати свої знання, ідеї і вплив. Ми можемо це все популяризувати. У вас може бути незвичайна, контроверсійна ідея. Наприклад, треба зробити навчання в школі сім років. Якщо у вас є свій бренд, то це буде звучати як ідея, яку можна принаймні обговорити. Відсутність бренду чи його слабкість означатиме для людей, що ви просто з’їхали з глузду.

Ви можете бути орієнтиром і надією під час кризи довіри, яку зараз переживає людство. Кожен у соцмережі може написати будь-що. І ці фейки, агресивні новини поширюються з величезною швидкістю. Люди не знають, кому вірити. Ви можете стати для них острівцем спокою. Бо якщо ви висловилися на тему, в якій ви фахівець, на якій у вас побудований особистий бренд, то ви стаєте для них осередком спокою.

Також це дає можливість монетизації. Це дуже важливо. За радянської системи ніхто нікого не вчив, як заробляти гроші і що гроші — це добре. Якщо у вас є сильний персональний бренд, якщо ви несете думку, яка є цікавою суспільству, то можете, наприклад, виступати з лекціями, створити власний додатковий курс.

Нова валюта

Це новий тренд у сфері комунікації — лайки, перегляди, коментарі, цитування і рейтинги. Усе це стає валютою. Газета The New York Times вийшла із заголовком, що перегляди стали новими грошима. Ми маємо з цим навчитися працювати, бо ми з вами про майбутнє, а не про минуле.

Як будувати персональний бренд

Персональний бренд у вас є, тут нікуди не дітися. Тільки вам вирішувати, яким він буде: наповненим експертною думкою чи місцем для публікації котів та жартів. Що скаже про вас Google, якщо ввести ваше ім’я?

Подумайте про свій образ. Він має відповідати на три запитання:

  • 1. Хто я?
  • 2. У чому моя унікальність? Ви маєте бути новатором або дуже сильно відрізнятися від інших.
  • 3. Хто моя аудиторія?

Від цього залежить, що ви будете казати. Треба чітко уявити, для кого вам писати.

Треба бути щирим. Адже якщо вдома ви — одна людина, на роботі — друга, а онлайн — третя, то ця нещирість буде відчуватися скрізь. Щирість — це новий тренд.

Образ має бути цілісним. Візуально, за смислом та емоційно. Пропишіть або намалюйте собі свій образ.

Сформулюйте свою точку зору. Людям не потрібна нова інформація. Вони хочуть знати, що їм робити з тією, що є. Вони хочуть знати ваше бачення, що ви думаєте з цього приводу. Тому коли пишете пост про нове рішення Міністерства освіти, то не просто повідомляйте новину (її повідомляють тисячі джерел), а описуйте, що ви думаєте з цього приводу, як ви до цього ставитеся. Так ви формуєте коло своїх однодумців і хейтерів, які думають інакше, але їм цікаво за вами спостерігати. Більше жодного констатування фактів, тільки ваші роздуми з цього приводу. Людям потрібно в когось вірити. Дайте їм відчути, що ви їх розумієте.

Будьте послідовними і постійно повторюйте свою мантру. Це одна й та сама теза, яку ви постійно про себе говорите. Коли я почала займатися соціально-освітніми проектами, могла мільйон разів повторити, що я піарниця соціально-освітніх проектів. Люди мають чітко вас ідентифікувати. Для цього потрібно не розбивати ваш образ. Сформулювати свої теми і писати постійно тільки про них. Щоб розповідати про свої цінності і бачення, необхідно постійно це повторювати.

Запитуйте. Це викликатиме в аудиторії довіру і залучатиме до обговорення. Facebook зараз знижує всі пости, де немає коментарів.

Поділитися цією статтею