Навіть якщо не заплановано тематичного уроку, у День Гідності та Свободи встигніть поговорити з дітьми про цінність нашого минулого, національних скарбів та унікальної особистості кожного з нас. Нині для дітей це більше, ніж патріотичне виховання: це ресурс, джерело надії. Якщо ті, хто сьогодні за партами, зростатимуть свободолюбними та з почуттям гідності, таким буде і наше майбутнє! Зібрали 5 матеріалів для вашого уроку про гідність і свободу.

5 рис українців, що роблять нас переможцями

Гідність — це про повагу до людини, до нації. Що можна трактувати як героїзм, хоча українцям так довго нав’язували образ жертви? Що робить нас такими волелюбними та стійкими? Як це обумовлено історично та географічно? Історик називає 5 рис ментальності українців, що доводять: ми — нація переможців.


Чим Україна славиться на весь світ: 31 здобуток українців 

Аби по-справжньому цінувати своє коріння, дітям треба знати і любити те, чим пишається народ. «Освіторія» публікує лише невеликий список неоціненних багатств нашої країни — 31. Кожен здобуток — важлива частина пазла нашої безсумнівної перемоги над російським злом. Усі українські багатства захопливо описані в книзі «Ці дивовижні українці».


День захисників і захисниць: вивчаємо історію України за шевронами ЗСУ

Нашу свободу та гідність майже 9 місяців боронить ЗСУ. Познайомити учнів з різними формуваннями ЗСУ можна цікаво й нестандартно: вивчаючи їхні шеврони. Зібрали для вас дивовижні історії та легенди, що цупкими нитками зашиті у шеврони українських захисників. Там ви знайдете драконів, левів, вовкулаків та українські гори, а ще дізнаєтесь, якому звіру від рф на емблемі розвідки протистоїть українська сова.


Хто такий Бандера і чому його так бояться наші вороги?

Вороги нині називають українців бандерівцями. Бандера, який боровся за свободу України, помер 62 роки тому, але від однієї згадки його імені росіяни починають божеволіти від ненависті. Воно й не дивно: пропагандисти використовують слово «бандерівці» для залякування, називають посібником гітлерівців і кривавим злочинцем. Як же говорити з дітьми про видатного борця за незалежність України? «Освіторія» зібрала маловідомі факти про Степана Бандеру і розвінчує міфи про нього.


 Тарас і його пророцтва: голос Шевченка потужний, як ніколи 

Нині інакше сприймається чимало рядків Кобзаря, наприклад: «…москалі — люди зліє, Роблять лихо з вами». Як багато в тому, що здавалося хрестоматійними рядками з минулого, насправді живих, гарячих роздумів про гідність і свободу! У дні потрясінь, революцій та війни Тарас як ніколи актуальний. Він був поруч із нами під час Революції Гідності. Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу.

Поділитися цією статтею