Вчителі-Супергерої: Анна Домніч, Леді Птаха

Знайомтеся, вчителі-супергерої з ТОП-10 Global Teacher Prize Ukraine

Вчителька фізкультури та хореографії, сильна, запальна і граційна

Спортсменка, натхненниця мажорет-спорту в Україні

Авторка руханок у Всеукраїнській школі онлайн

Стихія: 💨

  • Має крила
  • Глибоке знання магії танцю
  • Генерує шалену енергію і позитив, якими заряджаються учні
  • Майстриня цілеспрямованості, запрограмована на результат
  • Спритна, супергнучка
  • Задає тренди: діти з нею завжди на одній хвилі

Допомагає дітям відчути: «У кожного з нас за спиною крила. Їх тільки треба розправити». Віддачу отримує неймовірну. Її учні кажуть: «Пані Анно, ви для нас як друга мама. Подарували нам віру в себе. Ви змінили наше життя. Тепер ми знаємо, як досягти будь-якої мети. Головне — не зупинятися».

Робить спорт сенсом життя молодого покоління. У пані Анни є власна філософія: «Якщо танцюєш — танцюй, мов востаннє». Такий підхід переймають і діти. Її вихованці роблять кроки на шляху до професійного спорту. Завдяки натхненності Анни танцями почали займатися навіть ті, хто раніше оминав десятою дорогою спортивну залу. Такому захопленню радіють і батьки: заняття танцями та мажорет-спортом якнайкраще розвивають гнучкість і витривалість, формують королівську поставу, навчають і тіло, і мозок. Адже непроста послідовність елементів, які потрібно тримати в думці, — суперкрутий тренажер для пам’яті.

«Не виховуйте дітей — виховуйте себе». Анна надихає досягати першості власним прикладом. Показує, що тільки праця та великі зусилля дають змогу насолодитися перемогами й найвищими результатами. «У цьому питанні чудес не буває, навіть якщо ти сам — супергерой. Щось не вдалося навіть на сотий раз? Зроби сто перший, — усміхається наша Леді Птаха. — Навіть більше: не буває «недостатньо здібностей», щоб стати найкращим у чомусь. Буває нестача віддачі й брак вкладених сил. Той, хто йде, біжить, летить до своєї мети, отримує своє. Це так званий принцип успіху за Франком: «Лупайте сю скалу. Бо вам призначено скалу сесю розбить».

Знає, що робити, аби діти повірили в себе. Одного разу на урок до пані Анни потрапив першокласник, який бешкетував на кожному уроці, не хотів слухати нікого з учителів. Він наче навмисно робив усе не так, як слід. Вчителька зрозуміла, що за такою поведінкою ховається бажання дитини бути почутою. Анна спілкувалась із хлопчиком після занять і дізналася, що в нього є молодша сестричка і він не отримує стільки ж уваги від батьків, як раніше. Довірливе спілкування дало йому можливість відчути себе потрібним, тож учень не просто зацікавився уроками хореографії, а й почав займатися брейкдансом. Перші заняття пройшов разом із пані Анною. Минуло кілька років, і він займається цим танцем професійно.

Підігріває мотивацію учнів у найскладніші часи. Коли почався карантин і всі важливі змагання «поставили на паузу», знайти в собі сили тренуватися на повну змогли не всі її підопічні з мажорет-команди. Анна розмовляла з кожним, запитувала про емоційний стан, про фактори, які заважають заняттям удома. І ділилася досвідом непростих часів, коли і їй хотілось опустити руки та кинути танці. Наприклад, після того, як не поїхала на омріяний чемпіонат за кубок Принца Уельського. З досвіду нашої героїні, найбільше демотивує дітей у спорті й танцях відсутність уваги від вчителя чи тренера. Дитина в такі моменти почувається «на задньому плані», і все, що потрібно — поставити учня в першу лінію, більше приділити уваги під час навчання і цим показати: «Саме ти — важливий».


Виховує не спортсменів, а людей з великою мрією. Тих, хто розуміє, що таке лідерство, як іти до своєї мети й боротися за своє місце під сонцем, чому не можна здаватися з появою труднощів. Анну захоплює, коли діти починають вчити рухи або танцювати — навіть з нуля. Каже, саме в такі моменти відчуває себе окриленою.

Саме завдяки зусиллям Анни та вперше в історії незалежної України шкільна команда стала призером чемпіонату Європи з мажорет-спорту. Тільки уявіть, українські учні обійшли десятки професійних дорослих команд і отримали «бронзу»! Молода вчителька вже два роки поспіль розвиває та популяризує новий для України спортивний напрям мажорет-спорту, який об’єднує в собі хореографію, гімнастику та елементи спортивної акробатики.

Під час карантину придумала і втілила у Всеукраїнській школі онлайн формат фізкультхвилинок — руханки. Її уроки вмить стали надпопулярними. У соцмережі TikTok ролики Анни Домніч з танцями-руханками набирають десятки мільйонів (!) переглядів.

Анні 23 роки, і вона наймолодша фіналістка Global Teacher Prize Ukraine за всю історію премії.

Найближча ціль

Презентувати в Києві разом з учнями танцювальний 3D-мюзикл «Маленький Принц».

Привести до перемоги свою учнівську команду на чемпіонаті світу з мажорет-спорту у 2021 році.

Помпони.

За допомогою них Анна та її мажорет-команда роблять феєричні спортивні елементи, від яких у глядачів і суддів захоплює подих. Щоб шоу видалося видовищним, з помпонами перед виступами треба «домовлятися» і «налаштовувати» — це танцювальний інструмент. Тільки якщо помпони в доброму гуморі, летітимуть у потрібному напрямку й на потрібну висоту. Улюблені магічні помпони пані Анни — синьо-жовті.

А ще… Тільки тс-с-с! Вчителька дарує «магічні атрибути» своїм учням. Це м’яка іграшка, яка відповідає характеру дитини. Учні приносять талісман на змагання, і він ще більше додає впевненості.

  • Її зарядженість на подвиги напряму залежить від ентузіазму та включеності учнів.
  • Низький больовий поріг до критики. Чутлива до зауважень та настрою дітей — часто сприймає все на свій рахунок.
  • Їй не підкорюється час. Анна відчайдушно мріє керувати ним, щоб встигати за добу вдвічі більше.

Автор ілюстрацій: Ірина Донська

Поділитися цією статтею