Ми вже писали, як говорити з дітьми про війну, та як долати стрес і тривогу під час воєнного стану. А як підтримати патріотичний дух дітей та спільну віру в перемогу? Інна Большакова, авторка підручників НУШ, радить, що варто розказати дітям про наших воїнів. А відома українська дитяча письменниця Оксана Лущевська зібрала найкращі казки про хоробрих лицарів. Додаємо також найкращі українські мультфільми про сміливих героїв і героїнь. Читайте та дивіться разом із дітьми — все буде Україна!

Що розповісти дітям молодшого віку про ЗСУ?

«Розмова про ЗСУ дасть дітям відчуття безпеки за себе та рідних. Така розмова — це наша повага і любов до українських героїв», — вважає Інна Большакова. Ось що експертка радить розповісти дітям:

Наші воїни — герої. Вони сильні, мужні, сміливі. Вони професійні люди, знають, як боронити Україну і нас із тобою. Вони захищають нас від окупантів. Окупанти — ті, хто прийшли на нашу землю, щоб зруйнувати наше життя. Наші воїни не дадуть їм цього зробити. Наші воїни дружні, вони стоять пліч-о-пліч і один за одного, як брати. Ми дбаємо про них: збираємо їм теплі речі, щоб не змерзли, готуємо їжу, робимо маскувальні сітки. Усі допомагають воїнам. Вони мають потужну зброю, щоб захистити нас. А разом ми ще сильніші.

Українські казки про силу та віру

Дитяча письменниця Оксана Лущевська радить читати з дітьми українські народні казки про силу та віру.

«Ми, українці, з роду Котигорошка та Кирила Кожум’яки. В українських казках семиліток перемагає змія. А українці живуть на золотій горі. Якщо читати з дітьми 4–10 років казки про перемогу добра над злом, це призаспокоїть напружену емоційність і посилить почуття віри», — каже письменниця.

Які українські народні казки читати?

Щоб показати, що добро завжди перемагає зло:

  1. «Котигорошко»
  2. «Кирило Кожум’яка»
  3. «Бух Копитович»
  4. «Іван-Побиван»

Щоб показати, що звичайні люди можуть усе:

  1. «Мудра дівчина»
  2. «Срібні воли»
  3. «Як маленька бджола врятувала гуску»

Щоб розважити чи заколисати:

«Зайчикова кашка» слухати тут:

«Ріпка» 

Ілюстрація – Валентина Мельниченко

Читайте ці казки власним дітям і групам дітей, які поряд. Читаючи казки, нагадуйте дітям, собі й дорослим, що, ми, українці, з сильного роду.

Найкращі українські мультфільми про хоробрих героїв та героїнь

Микита Кожум’яка

Пригоди Котигорошка та його друзів

Маруся Богуславка

Як козаки Хаджибей здобували

Воїни лісу та Воїни лісу 2

Україна переможе

Цю анімаційну стрічку створив 11-річний Тимофій Ландрєв на підтримку воїнів АТО. У двохвилинному відео хлопчик розповідає історію вторгнення російських військ на Донбас та запевняє, що українські військові обов’язково відвоюють перемогу.

Автор ілюстрації: Валентина Мельниченко

Поділитися цією статтею
Автор: