Розвивати розмовну англійську в дітей важливо з дуже раннього віку. Це допоможе дитині надалі швидше адаптуватися до різних акцентів, мислити іноземною, уникнути появи мовного бар’єру. Найпростіший спосіб навчити дітей розмовної іноземної ─ спеціалізовані курси англійської мови для маленьких. Наприклад, у школі іноземної мови для дітей Грін Кантрі можна займатися на повноцінному розмовному курсі, вчити звуки, сформувати правильну вимову. Разом зі спеціалістами школи розповідаємо, чи варто найменшим займатися з репетитором і які є альтернативні методи швидкого вивчення мови.
Чи варто найменшим займатися з репетитором?
Однозначної відповіді дати ніхто не зможе. Англомовна няня або репетитор, що займається з малюками, може одразу поставити дитині гарну вимову, але ціна на такі послуги висока. Також існують курси англійської для найменших, де дітки в присутності батьків займаються в групах з викладачами. Такі курси можуть бути хорошою альтернативою приватному репетитору. Обираючи такі курси, переконайтеся, що дитині цікаво і комфортно, не варто змушувати малюка брати участь в активностях, якщо він не хоче. Підійдіть до цього питання обережно, щоб не нашкодити. Малюк повинен сам зацікавитися і проявляти ініціативу. Якщо дитина не готова — не засмучуйтеся. Відкладіть заняття іноземною мовою, якщо бачите, що поки дитина не зацікавлена її вчити.
А поки можна використати прості та ефективні методи, що допоможуть вже зараз.
5 швидких методів, що точно працюють
Перегляд мультфільмів англійською
Це можуть бути як навчальні ролики на розучування букв, слів і простих виразів, так і розважальні мультики для найменших з веселим сюжетом і піснями. Їх не складно знайти на YouTube та на різних англомовних каналах. Наприклад:
Розучування дитячих пісень та віршів
Як правило, вони мають прості ритмічні мелодії та легку лексику. А це добре підходить для запам’ятовування слів і правил граматики, цифр та кольорів. Наприклад:
Використовуйте ігри
Обирайте ігри на запам’ятовування та повторення слів, асоціації та креативність. Окрім поповнення словникового запасу та покращення розмовних навичок, дитина буде вчитися висловлювати свої думки та емоції іноземною.
Контент англійською мовою для маленьких, як правило, має повільну оповідь, зрозумілий сюжет і часто вживані слова, що дасть змогу дитині швидко запам’ятати лексику для повсякденного використання.
Спілкуйтеся іноземною з дитиною
Не переживайте, якщо у вас невисокий рівень знань — ви будете вчити разом із малюком просту лексику, вирази для повсякденних діалогів. Почніть із найпростіших речень на кшталт:
What is your name? — Як тебе звати?
My name is… — Мене звати…
How old are you? — Скільки тобі років?
I am 6. — Мені 6 років.
How are you? — Як у тебе справи?
I am fine, thank you. — У мене все чудово, дякую.
Where do you live? — Де ти живеш?
I live in Bucha. — Я живу в Бучі.
Відвідуйте тематичні заходи
Іноземні центри проводять тематичні вечірки, де носій мови знайомить дітей з культурою своєї країни. У таких заходах можуть брати участь і самі батьки. Також можна знайти тематичні заходи в соціальних мережах та на афіші міста. Їх проводять клуби та центри для маленьких дітей. На них часто запрошують носіїв мови, тому буде змога попрактикуватися ще й у такий спосіб.
Ще один невеликий лайфхак: ці поради можна практикувати не лише з англійської, а й з будь-якої мови, особливо якщо наразі ви перебуваєте за кордоном. А більше порад та можливостей читайте за посиланням.