Не забути математику: 11 ігор для дітей

Авторка тексту: Єлизавета Драбкіна

«Дитина все забуде за літо!» — із жахом думають батьки. «Не буду нічого вчити на канікулах!» — категорично заявляють діти. Але паніка скасовується: зібрали для вас 11 простих ігор із цифрами. Повірте, ваші розумники навіть не помітять, що прокачують математичні навички щодня.

1

Помічаємо цифри

Коли їдете з дитиною в транспорті або йдете вулицею, попросіть її підмічати всі цифри, що вас оточують. Це може бути номер будинку, номерні знаки на автомобілях, номери телефонів на рекламних бордах.

У цю гру можна грати й вдома — дитина може шукати цифри на годиннику, упаковці від солодощів, пульті від телевізора, у книзі чи під час перегляду фільму. Також можна загадати цифру і попросити малечу її відшукати.

У гру можна грати й інакше — потрібно послідовно порахувати до 20, використовуючи цифри, що вас оточують.

2

Розшифровуємо послання

Пронумеруйте кожну літеру алфавіту від 1 до 33: А=1, Я=33. Щодня пишіть дитині приємне закодоване послання. Нехай вона відчує себе маленьким детективом і дізнається загадку, що ховається за кодом. А дитина може написати свою зашифровану записку вам.

3

Рахуємо вартість продуктів

Магазин — джерело ігор для малечі. Беручи пачку вафель, попросіть сина чи доньку обчислити вартість однієї вафельки. Вартість можна округлити і вираховувати приблизний кошт. Або ж хай дитина порахує, скільки зможе купити шоколадних батончиків на 50 гривень.

4

Домашній магазин

Вигадайте ціни на різні продукти. Наприклад, печиво коштує 10 грн, макарони — 20 грн, ковбаса — 40 грн. Дайте дитині гроші з «Монополії» і запропонуйте купити продукти в межах ігрових купюр.

5

Чек у ресторані

У кафе або ресторані дитина може шукати в меню найдешевшу і найдорожчу страви. Або запропонуйте їй знайти всі страви вартістю від 50 до 150 грн. А коли настане час розрахуватися за замовлення, попросіть підрахувати повну вартість чека і 5 % чайових для офіціанта.

6

Розрахуйтесь за продукт

Покладіть перед дитиною копійки різних номіналів — для цього можете навіть розбити домашню скарбничку-свинку. Запропонуйте дитині купити яблуко за 45 копійок. Нехай малеча знайде 5 різних способів заплатити за фрукт.

7

Робимо припущення

Запропонуйте дитині зробити припущення: скільки фруктів поміститься у вазу або скільки книжок стане на полиці. А тоді разом перевірте, чи правильно вона спрогнозувала. Хай дитина поміркує: як можна точніше розрахувати кількість предметів, що поміститься в коробці, шухляді.

8

Хто в сім’ї найвищий

Виміряйте зріст кожного члена родини. Хто найвищий, а хто найнижчий? Нехай дитина додасть висоту кожного з близьких і порівняє з поверхами будинку.

9

Скільки кавунів важить мама?

Можна зважити всіх членів родини, домашніх улюбленців та навіть продукти. А тоді порахувати: скільки хом’ячків важить тато? Або ж виявити, що вага мами складається з кавуна, собаки і дитини.

10

Логічні головоломки

Для школярів середньої школи цікавим стане додаток «Math | Пазли і математична гра». Він дозволяє проходити інтелектуальні ігри, приховані в геометричних формах. В іграх використовується той самий підхід, що й у тесті на визначення IQ. Користувачам необхідно відшукати взаємозв’язок між числами і дописати числа, яких бракує, в кінці. Такі логічні головоломки покращують розумові здібності і швидкість розумової діяльності.

11

Судоку іншого левелу

Застосунок «Цифри. Математична головоломка» допоможе не забути основні арифметичні дії. Гра схожа на судоку, але вищого рівня: цифри треба вписувати в комірки, але арифметичні операції різноманітніші і завжди вказані між клітинками. Додаток дозволяє тренувати концентрацію й обчислювальні навички.

Поділитися цією статтею
Автор: