Не лягайте спати посвареними: поради сімейного щастя від авторки найпопулярнішого онлайн-курсу

Справжню любов можна знайти навіть на Південному полюсі. Творці найпопулярнішого в світі освітнього онлайн-курсу Барбара та Філіп Оуклі разом уже 35 років. На фото пара — на соляних копальнях у Новій Зеландії за кілька днів після весілля 

Філіп і Барбара Оуклі познайомилися на Південному полюсі. І одружилися два місяці потому. Усиновили двох дітей із Косово, виховуючи двох власних доньок. Коли Барбара вирішила повернутися до навчання у 26 років, Філіп няньчив їхніх малих дітей. Між освітою, роботою і вихованням Барбара написала кілька книжок про методики ефективного навчання для дорослих і дітей. А Філіп за уроками в YouTube опанував відеомонтаж, і вони разом із професором Терренсом Сеєновскі створили онлайн-курс, який вже переглянули мільйони людей. Зараз Філіп супроводжує Барбару в мандрівках різними країнами, де вона читає лекції та проводить семінари Learning how to Learn. На запрошення «Освіторії» завітали й до Києва. Ще жодному ЗМІ вони не розповідали свою романтичну історію кохання і секрети сімейної гармонії, що триває 35 років.

Познайомилися на Південному полюсі, одружились у Новій Зеландії

Філіп: Я працював на Арктичній станції — 8 чоловіків живуть там безвилазно протягом 9 місяців. Я поїхав працювати там ще в літній сезон. Це було останнє місце не землі, де я сподівався зустріти майбутню дружину. І раптом я побачив Барбару в кафетерії — вона мене одразу привабила: тим, як виглядала, як розмовляла, сміялася.

Барбара: Пригадую, ми пішли на вечірку на Південному полюсі в бар під назвою «90 градусів на південь». Розумієте, коли ви в Арктиці, то виглядаєте справді як клоун. А якщо ви ще й жінка — одна з чотирьох серед 70 чоловіків — усі вони хочуть підійти поговорити. Я помітила одного хлопця, що був досить стриманий і не такий напористий, як інші. А наступного дня, коли зайшла в кафе, він сидів просто біля входу і сказав дуже прямо: «Привіт. Хочеш сісти за мій столик?» Так усе почалося. Він був водночас дуже інтелігентним, турботливим і сильним. Тож через три тижні після знайомства він зробив мені пропозицію. Я погодилася, хоча і розуміла, що це небезпечно — я в незнайомому середовищі, знаю цього хлопця кілька тижнів. Але відчула, що він вартий того, щоб я ризикнула.

Філіп Оуклі після 10 хвилин на морозі в Антарктиці

Філіп: Ми відсвяткували наші заручини в тому самому барі і вирішили одружитися в Новій Зеландії, у невеличкому риболовецькому селі. Нас повінчали в маленькій церкві, ми обоє були в джинсах. Пригадую, місцева жінка — вдова, почула, що ми приїхали одружитися, і прикрасила церкву польовими квітами. Це було так красиво і зворушливо, адже вона нас зовсім не знала. Цього літа ми повернулися туди через 35 років. Знайшли ту церкву — вона зовсім не змінилася, навіть килим на підлозі той самий. Ми зробили фото на тому самому місці, що й у день весілля. Минулого року перша пара одружилася на Південному полюсі. Це могли бути ми 35 років тому, але тоді ми відмовилися.

Не лягають спати посвареними

Барбара: Як дружина Філа, маю одну чудову перевагу — він уміє визнавати свої помилки. Якщо він був неправий, то просить пробачення. Але якщо він знає, що має рацію, то не відступить від свого. Тоді відчуваю, що одружилася з такою ж сильною особистістю, як і я сама. Тож коли між нами непорозуміння, ми можемо говорити — це дуже важливо для пари. Ми маємо правило — ніколи не лягати спати посвареними.

Філіп: Звісно, люди засмучуються і сперечаються, і настрій не вмикається, як світло в кімнаті. Але принаймні перед сном треба побудувати місток для порозуміння. Тоді за кілька днів почуття влягаються, і можна знайти розв’язання проблеми.

Барбара: Знаєте, він такий веселий — постійно робить мене щасливою. Навіть коли він насуплений, це так смішно, часом кажу, що запишу на відео його «поганий настрій».

Разом із командою «Освіторії» подружжя Оуклі відвідало Чорнобиль

Виростили чотирьох дітей — двох прийомних синів і двох рідних доньок

Барбара: Ми всиновили двох братів-підлітків із Косово під час воєнного конфлікту. Ми дали їм освіту, допомагали. Молодший приїхав у Штати, коли йому було 15 років. Зараз ви ніколи не скажете, що він тут не народився — має такий американський акцент. Пригадую, ми повели дітей у стейк-хаус, і молодший син замовив найбільший стейк з меню. Наприкінці вечері офіціант запитав, чи хочемо ми ще щось, і син замовив ще один такий самий шматок м’яса і з’їв його.

Філіп: Так, рахунки за їжу для хлопців відчутно спустошували наш сімейний бюджет. Зараз вони обоє живуть нормальним життям — старший виховує двох доньок, у молодшого також є дитина. Молодший завжди мріяв про армію, тож після коледжу пішов служити. Ми дуже переживали за нього, коли він поїхав військовим в Ірак. Ми виховували всіх наших дітей з почуттям турботи про інших. Ми вчили їх чинити правильно, навіть коли ніхто цього не бачить.

Барбара: Ми такі батьки: коли доньки щось хотіли — приходили до мене, бо я казала «так». Коли ж вони потрапляли в халепу, то йшли до Філіпа. Що б не сталося, він уміє зробити так, що людина почувається краще: співпереживає, говорить раціонально і спокійно.

Мають хобі — подорожувати і працювати разом

Барбара: У нас є невеличкий трейлер, і Філ дуже любить бути за кермом. Тож улітку ми мандруємо країною, зупиняємося для кемпінгу, дорогою відвідуємо наших дітей та родичів. Поки ми їдемо, я пишу свої книжки. Знаєте, що б я не робила, це наша спільна праця. Я би ніколи не створила свій онлайн-курс, якби не Філ.

Філіп та Барбара Оуклі на тлі Золотих Воріт у Києві

Філіп: Ми ніби мінялися місцями: спершу була моя кар’єра, а Барбара займалася дітьми і закінчувала навчання. Тоді була черга Барбари. Я прочитав, як встановити зелений екран для відеофільмування, навчився знімати і монтувати. Це досить виснажливо — переглядати відео, вирізати частинки, де Барбара зробила помилку, потім послідовно копіювати і переназивати файли, щоб нічого ніде не загубилося.

Барбара: Пригадую, ми знімали і думали: чи хтось взагалі це коли-небудь подивиться? А вийшло, що онлайн-курс став мегапопулярним і в рази збільшив продажі книжки.

Поділитися цією статтею