Навчання, подорожі, волонтерство: добірка можливостей для молоді

Текст: Анна Калинчук

Чим замотивувати молодь? Як допомогти знайти друзів та розвинути нові навички? Ми зібрали 20 освітніх можливостей для навчання, подорожей та волонтерства. Читайте, на які стипендії та міжкультурні проєкти подаватися та коли дедлайни кожного з них.

Освітні та міжкультурні можливості

UWC

United World Colleges — це глобальна освітня програма, яка надає стипендії школярам старших класів на навчання в країнах Європи, Азії, Африки та Америки. Навчання триває два роки і є аналогом 11–12-х класів старшої школи. Окрім академічної частини, великий акцент робиться на розвитку м’яких навичок та вихованні основних принципів руху: міжкультурного розуміння, особистої відповідальності, поваги до довкілля, служіння суспільству.

Для кого?

Школярі 10–11-х класів або учні першого-другого курсу коледжу. Всебічно розвинені старшокласники, які володіють англійською, мають академічні досягнення та підтримують цінності UWC.

Коли подати заявку?

Відбір починається кожного року восени.

Зображення: www.ukraine.uwc.org

YYGS

Yale Young Global Scholars — це академічна програма для успішних учнів середніх шкіл з усього світу. Кожного літа студенти з понад 150 країн беруть участь в одній міждисциплінарній двотижневій сесії в історичному кампусі Єльського університету. Завдяки програмі школярі мають можливість відчути атмосферу навчання в престижному університеті США та познайомитися з активною молоддю з усього світу.

Для кого?

Молодь 16+ років, яка навчається у 10–11-х класах. Учні з хорошими знаннями англійської та всебічними захопленнями.

Коли подати заявку?

Відбір розпочинається щорічно з вересня.

Зображення: globalscholars.yale.edu

FLEX

FLEX — це програма культурного обміну, яка надає учням стипендії на навчання у школах Сполучених Штатів Америки, а також забезпечує підлітків проживанням в американській родині впродовж одного академічного року. Програма націлена на розвиток міжкультурного розуміння та здобуття молоддю лідерських навичок. Після завершення обміну учасники повертаються додому та ведуть активну діяльність для покращення своєї громади.

Для кого?

Відкриті учні 8–10-х класів із хорошими оцінками та володінням англійською на середньому рівні. Програма шукає підлітків з різними захопленнями та хобі, які готові ділитися своєю культурою та дізнаватися про американську культуру.

Коли подати заявку?

Відбір розпочинається щороку восени.

Зображення: americancouncils.org.ua

HMC

HMC — це британський благодійний фонд, який надає можливість учням 16–17 років із країн Центральної та Східної Європи навчатися у Великій Британії за дворічною програмою. Після завершення навчання школярі складають іспити та отримують міжнародно визнані кваліфікації.

Для кого?

Доброзичливі підлітки 16–17 років, які є активними серед своєї громади, мають високі знання англійської мови та хорошу шкільну успішність.

Коли подати заявку?

Відбір розпочинається щороку восени.

Зображення: www.concordia.edu.ua

AIESEC

AIESEC — це міжнародна молодіжна організація, що розвиває лідерство в молоді, зокрема шляхом міжкультурних обмінів. AIESEC надає можливість отримати професійний досвід на міжнародних стажуваннях: у ролі волонтера, викладача англійської мови або ж стажера за спеціальністю ІТ, маркетингу, бізнес-адміністрування, продажів тощо. Країнами-партнерами AIESEC є Німеччина, Греція, Туреччина, Іспанія, Єгипет, Угорщина, Індія, Румунія та низка інших країн.

Для кого?

Молодь 18–30 років, яка отримала диплом бакалавра або ще навчається в університеті. Студенти з високою мотивацією і знанням англійської на рівні B2+.

Коли подати заявку?

Подати заявку можна в будь-який час року.

Зображення: aiesec.ua

Erasmus+

Erasmus+ — це програма молодіжного обміну студентами, що діє в межах Європейського Союзу. Метою Erasmus+ є підтримка освіти, навчання, молоді та спорту в Європі, зміцнення міжкультурного розуміння та вирішення соціальних проблем. Проєкти Erasmus+ націленні на різну вікову категорію, тож критерії до учасників варіюються залежно від проєктів.

Для кого?

Школярі, студенти вищих навчальних закладів, викладачі та навчальний персонал, працівники молодіжних організацій та неформальних груп. Участь в обміні передбачає знання англійської мови та зацікавленість тематикою проєкту.

Коли подати заявку?

Обрати проєкт можна на сайті Erasmus+. Радимо також стежити за соціальними мережами організації.

Зображення: erasmusplus.org.ua

Rise

Rise — це програма, яка шукає підлітків, що мають на меті розробити власний проєкт, який вирішує соціальну проблему на шкільному, міському, регіональному чи національному рівні. Під час програми підлітки можуть позмагатися з учасниками з усього світу та отримати шанс потрапити до 100 переможців Rise, які отримають повну стипендію на навчання в університетах будь-якої країни.

Для кого?

Учні віком 15–17 років, які володіють англійською та цікавляться наукою, інноваціями, технологіями, мистецтвом, політикою, громадськими організаціями чи будь-якою іншою дисципліною.

Коли подати заявку?

Аплікаційний процес щорічно розпочинається наприкінці вересня.

Волонтерські можливості та вивчення мов

БУР

Будуємо Україну Разом — це волонтерська організація, яка єднає українську молодь у мережу активних і свідомих громадян. Мета БУР — відновлювати будівлі, знищені внаслідок війни, будинки сімей, а також створювати молодіжні простори. БУР — це можливість для тих, хто хоче знайти потужне середовище змін, підтримки і добра.

Для кого?

Молодь 16+ років, що має бажання волонтерити й творити зміни.

Коли подати заявку?

Доєднатися до БУР можна в будь-який час.

Зображення: www.bur.org.ua

Агенти волонтерства

Агенти волонтерства — це річна освітня програма з розвитку волонтерства в регіонах. Українська Волонтерська Служба навчає локальних лідерів проводити волонтерські акції та ефективно допомагати українцям під час війни, будувати партнерства, покращувати своє місто та розвивати себе через волонтерство.

Для кого?

Молодь від 18 до 28 років, яка має мінімальний досвід у волонтерстві, прагне допомагати іншим та брати участь у розв’язанні проблем своєї громади.

Коли подати заявку?

Набір на програму відбувається щороку наприкінці осені.

Зображення: 2022.volunteer.country

ENGin

ENGin — це неприбуткова організація, що поєднує українську молодь з іноземцями, які вільно спілкуються англійською мовою, для безкоштовної розмовної онлайн-практики. Окрім освітніх цілей, ENGin заохочує волонтерів та студентів обмінюватися своїми культурами та досліджувати традиції одне одного.

Для кого?

Молодь 9–35 років, яка має бажання покращувати говоріння англійською мовою.

Коли подати заявку?

Подати заявку можна будь-коли.

Зображення: uk.enginprogram.org

Tangle of Skills

TOS — це волонтерська організація, де молодь допомагає молоді. Під час програми учні, які потребують допомоги в навчанні, отримують репетитора-волонтера. Ними стають початківці у викладанні або ж досвідчені вчителі. Волонтери мають доступ до ком’юніті однодумців та можуть брати участь у подіях, що спрямовані на розвиток навичок викладання. Учні Tangle of Skills із допомогою репетиторів можуть вивчати математику, англійську, психологію, підготуватися до іспитів.

Для кого?

Молодь, яка прагне навчати або ж навчатися.

Коли подати заявку?

Подати заявку можна будь-коли.

EDican

Education I can — це молодіжний волонтерський проєкт, метою якого є доступність освіти в Україні. Проєкт надає учням можливість безкоштовно вивчати низку предметів. A ті, хто вже має хорoші знання з певної дисципліни, можуть стати волонтерами та спробувати себе в ролі репетитора. У рамках EDican можна також долучатися до розмовних клубів з носіями мови та відвідувати освітні заходи.

Для кого?

Молодь, готова розвивати освіту, або ж ті, хто прагне навчатися нового.

Коли подати заявку?

Подати заявку можна будь-коли.

Менторство та нові навички

10:11

10:11 — це програма менторства для старшокласників, мета якої — допомогти підліткам розкрити свій потенціал. Кожен учасник отримує свого наставника за схожими захопленнями та сферами діяльності. Разом упродовж трьох місяців ментори та учасники працюють над досягненням поставлених цілей. Програма надихає молодь іти за своїми мріями, шукати можливості та вірити в себе під час непростого шляху становлення особистості.

Для кого?

Учні 10–11-х класів з мотивацією розвиватися, вчитися та ставати кращою версією себе.

Коли подати заявку?

Набір розпочинається наприкінці осені.

Зображення: 10:11

TED-Ed Club

TED-Ed Club — це проєкт, де учні старших класів можуть спробувати себе в мистецтві публічних виступів. Програма триває чотири місяці, щотижня учасники долучаються до зустрічей, де розбирають фішки потужних спікерів, генерують ідеї та перетворюють їх на промови формату TED-конференцій, працюють над самопрезентацією та власним стилем, а ще прокачують soft-skills, вчаться сторітелінгу і вдосконалюють ораторське мистецтво. Найголовніше — учасники залишають зону комфорту та приймають виклик — поділитися своєї ідеєю зі світом.

Для кого?

Підлітки 13–18 років з ентузіазмом та знаннями англійської на рівні B2–C1.

Коли подати заявку?

Набір розпочинається щороку восени та взимку.

Зображення: ed.ted.com/student_talks

Nobel Internship

Nobel Internship — це американська компанія, націлена на розвиток лідерських якостей у молоді з усього світу. Упродовж стажування учасники відвідують лекції, практикують роботу в команді та мають можливість стати лекторами курсів для інших учасників, тим самим розвиваючи навички лідера. Усе навчання проходить англійською, що допомагає вдосконалити своє володіння мовою. У рамках компанії перед стажерами відкривається можливість взяти участь в освітніх клубах, а також започаткувати власний.

Для кого?

Молодь 16+ років, яка хоче вдосконалювати свою англійську, навчатися в міжкультурному середовищі та зацікавлена в розвитку нових навичок.

Коли подати заявку?

Подати заявку можна будь-коли.

Зображення: nobelnavigators.com/internship

Klitschko Foundation

Klitschko Foundation — це благодійна організація, місія якої — створювати можливості для розвитку молоді. Фонд реалізує проєкти у сфері спорту, освіти та активного громадянства. Серед реалізованих фондом проєктів є тренінги для вчителів, боксерські турніри, стажування для студентів, міжкультурні обміни для підлітків, дебатні табори.

Для кого?

Цільова аудиторія організації досить широка: від школярів до студентів та вчителів. У Klitschko Foundation головне — мати мотивацію та вірити у здійснення своїх мрій.

Коли подати заявку?

Переходьте на сайт Klitschko Foundation та обирайте доступні проєкти.

Зображення: www.klitschkofoundation.org

МАН

Мала академія наук — це мережа науково-освітніх центрів по всій Україні, які дають можливість школярам заглибитися в будь-яку науку, експериментувати, втілювати ідеї в життя та створювати щось нове в абсолютно різних сферах: від квантової фізики до літературознавства та соціальних проєктів. У Малій академії наук є 65 секцій та 12 наукових відділень в усіх регіонах. МАН відкриває доступ до десятків науково-освітніх проєктів та заходів: літні школи, вивчення англійської мови, участь у стартап-інкубаторах та міжнародні олімпіади.

Для кого?

Школярі 6–11-х класів.

Коли подати заявку?

Долучитися до МАН можна через відділення МАН свого міста.

Зображення: man.gov.ua

Агенти змін

Aгенти змін — це школа, мета якої — занурити підлітків у світ проєктного менеджменту задля вдосконалення життя своєї громади. Після навчання в школі учасники реалізовують у своєму рідному населеному пункті соціальний, екологічний або культурно-мистецький проєкт. Ним може бути фестиваль для міста, видання власної книги або настільної гри, запуск бізнесу, серія тренінгів та інші змінотворчі мрії.

Для кого?

Aктивні підлітки віком 13–17 років (учні 8–10-х класів) з усієї України, які мають бажання втілювати власні ініціативи для розвитку своєї громади.

Коли подати заявку?

Набір до школи відбувається щороку на початку січня.

Євроінтеграція

Young European Ambassadors

YEA — це неполітична мережа, яка об’єднує молодих людей з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Республіки Молдова, України та держав — членів ЄС. Метою організації є підвищення обізнаності про співпрацю ЄС зі східними країнами-партнерами, сприяння політичному діалогу на різні теми та розвиток громадянської активності для кращого майбутнього.

Для кого?

Молодь 16–26 років, зацікавлена тематикою організації.

Коли подати заявку?

Щороку відбір починається восени.

Зображення: euneighbourseast.eu

EU Study Days

EU Study Days — це проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні, який допомагає підвищити рівень знань української молоді — учнів старших класів, студентів та аспірантів вищих навчальних закладів про Європейський Союз, відносини між ЄС та Україною. У проєкті можна отримати необхідну інформацію за відповідними напрямками від ключових європейських та українських експертів.

Для кого?

Учні шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (9–11-ті класи) та студенти магістратури або останнього курсу бакалаврату українських ЗВО денної форми навчання та аспіранти будь-якої форми навчання.

Коли подати заявку?

Щоб не пропустити початок реєстрації на проєкт, стежте за соціальними мережами EU Study Days.

Зображення: www.eustudydays.in.ua

Telegram-канали з можливостями

А щоб не прогавити новинки в морі можливостей, радимо приєднатися до Telegram-каналів:

Поділитися цією статтею
Автор: