Літня читанка: експерименти, наукові цікавинки і трохи психології

Літо, відпочинок, книжки! Саме такий асоціативний ряд маємо ми в «Освіторія.Медіа». Разом із видавництвом Vivat підготували для вас літню читанку. Це добірка книжок, які ви можете читати з дітлахами під час канікул. Тут усе найцікавіше: весело про науку для найменших, захопливо про експерименти для школярів, не нудно про шахи для дітей і дорослих. А наостанок — суперкорисні книжки про гнів та увагу: вони не лише пояснюють ці явища, а й пропонують практичні вправи для дітей і дорослих.

Почитати разом із дітьми

«Енциклопедія в казках»
Ольга Пилипенко, Яна Воронкова

Книжка від Ольги Пилипенко та Яни Воронкової сподобається читачам від 3 років — чомусикам, яким цікаво знати все. Чому гримотить грім? Хто придумав гуму? Куди поділися динозаври? Для чого людині волосся? Де починається космос? Відповіді на безліч дитячих запитань подані у формі захопливих історій, які можна і треба читати разом із малюками. Розповіді про досить складні природні та фізичні явища у формі казок — це хороша знахідка для дошкільнят.

«Перша енциклопедія малюка»
Ірина Мацко

На маленьких читачів орієнтована і «Перша енциклопедія малюка». Відповіді на непрості запитання про те, як влаштований світ, у поєднанні з яскравими ілюстраціями — те, що приверне увагу дітей і дорослих. Ця книжка допоможе зрозуміло та просто розтлумачити дитині всі-всі явища, що її цікавлять, — більше ніяких глухих кутів для батьків. Адже часто дитячі запитання просто спантеличують: навіщо ми дихаємо? Хто малює на вікнах морозяні візерунки? Навіщо тваринам хвіст? Чому волосся сивіє? Чому вода гасить вогонь? Книжка, яка допоможе провести канікули чи відпустку з користю.

«Книжка про жахливо дивовижні технології»
Шон Конноллі

Книжка британського письменника Шона Конноллі допоможе дітям і дорослим розібратися в сучасних технологіях. 3D-друк, роботи, штучний інтелект — нині світ уже неможливо уявити без цих винаходів. Книжка допоможе зорієнтуватися в розмаїтті інновацій, а також провести справжні лабораторні експерименти в домашніх умовах. Маленькі і дорослі читачі дізнаються, як працює 3D-принтер, чи існують голограми в реальному житті та чи можливо загасити пожежу звуком. Це історії та експерименти, які Шон Конноллі перевірив на трьох своїх дітлахах.

«Ненудна наука»
Бертран Фішу, Марк Бейні

Книжка французького автора дитячої літератури та шеф-редактора журналів про науку для дітей Бертрана Фешу та журналіста Марка Бейні також відповість на чимало дитячих запитань. Чому зникли динозаври? Як народжується вулкан? Чому ми позіхаємо? Чи можемо ми ходити поверхнею Юпітера? Коли народився перший комп’ютер? Інформація про найцікавіші явища астрономії, фізики, інших природничих наук, технологій, історії подана просто, цікаво і дотепно. Знахідка цього видання — дотепні ілюстрації, які не дадуть занудьгувати. Книжка орієнтована на дітей від 6 років.

Організувати дозвілля для дітей

«Клімат у твоїх руках»
Катерина Терлецька, Дмитро Кузьменко

Досліди з книжки Катерини Терлецької та Дмитра Кузьменка допоможуть розібратися в причинах і наслідках глобальних кліматичних змін на планеті. Їх можна провести як удома на кухні, так і в шкільному кабінеті чи під час відпочинку в літньому таборі. Необхідне для експериментів обладнання завжди під рукою. Час дізнатися, чим відрізняється клімат від погоди і як він формується; що таке парниковий ефект, і як утворюються хмари; чому тануть льодовики і чи зупиниться Гольфстрим; що таке мертва вода і звідки в океані велика сміттєва пляма. Якість гарантують автори книжки — Катерина Терлецька, докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії математичних наук НЦ МАН України, та Дмитро Кузьменко, дитячий письменник, автор книжок «Зубасті задачки», «#що таке математика?» і багатьох інших.

«Дитяча енциклопедія наукових експериментів»
Томас Канаван

Відчути себе науковцями, які роблять неймовірні та важливі відкриття, можуть читачі книжки Томаса Канавана. У ній у доступній і зрозумілій формі пояснюються основні закони хімії, біології та фізики, які одразу можна перевірити на практиці. Ці експерименти можна провести вдома — у цьому допоможуть докладні інструкції, а також малюнки та фотографії. Томас Канаван — автор понад 50 дитячих книжок про науку, історію, математику, мистецтво. Знає, чому зебри смугасті, що викликає гикавку та як удається зберігати тепло всередині ескімоських іглу.

«Як навчити дитину грати в шахи»
Адріанна Станішевська, Уршула Станішевська

Літо — чудовий час, коли можна опанувати нові навички, і книжка «Як навчити дитину грати в шахи» може в цьому допомогти. Це не тільки поради батькам і вчителям, а й захоплива історія, що буде до вподоби дітям. Правила руху фігур шахівницею, основні тактичні прийоми гри в шахи пояснюються через пригоди мешканців Міста Шахів. Яскраві ілюстрації та дотепна оповідь допоможуть дітям опанувати шахи — воістину королівську гру. І до кінця канікул поставити мамі чи тату шах (а то й мат).

«Розумниця такса. Пальчикові ігри»
Наталія Чуб

А маленьким читачам точно сподобаються пальчикові ігри, в які можна грати і з дорослими, і з друзями. Ця невеличка книжка буде доброю розвагою на відпочинку і допоможе дорослим зайняти увагу малюка. Крім того, вона розвиває і спрямована на те, щоб пізнавати світ. Для того щоб весело провести час, потрібні олівець, фарба, ножиці і трішки фантазії. Утім, останньої малюкам точно не забракне.

Допомогти дітям зрозуміти себе

«Як зосередити увагу»
Барбара Арройо

Протягом навчального року чимало батьків зауважують, що їхні діти втрачають увагу, їм складно зосередитися. Ця книжка від французької викладачки Барбари Арройо допоможе дітям і дорослим краще зрозуміти, де береться увага і як її можна натренувати, як працює мозок і тіло, як навчитися зосереджуватися і відпочивати. Дуже корисне видання на шляху до успіху, вміння досягати мети, контролювати тіло й емоції, а також ліпше запам’ятовувати нову інформацію. Уважність, наполегливість і вміння самоорганізовуватися стануть у пригоді під час навчання. А поки канікули, можна трохи прокачати мозок завдяки тестам, простим вправам та іграм.

«Як приборкати гнів»
Саманта Сновден

Книжка Саманти Сновден допоможе «подружити» між собою почуття гніву та власну цікавість, що саме викликало бурхливі емоції та як за необхідності контролювати їх. Адже часто діти не розуміють, чому дратуються чи гніваються. Часом навіть дорослі не мають відповідей на такі питання, що й казати про дітей, яких гнів може захопити зненацька. Цей зошит допоможе їм подолати цю емоцію, визначивши її причини. Корисні й нескладні вправи стануть дієвим інструментом для того, щоб зрозуміти, що саме викликає роздратування; дізнатися, як гнів впливає на організм, а також навчитися «ловити» злість ще до того, як виникне бажання розплакатися чи на когось накричати.

Поділитися цією статтею
Автор: