Де навчатися школярам із вересня 2022 року: добірка українських шкіл за кордоном

Зображення: depositphotos.com

Мільйони дітей та мам вимушені були залишити власні домівки через повномасштабне вторгнення рф. Але більшість із них рішуче налаштовані повертатися. Через це попит саме на українські школи за кордоном — величезний. Адже це можливість не втратити зв’язок з українською системою освіти. То де можуть навчатися українські школярі з вересня 2022 року? Зібрали українські школи за кордоном, що навчають за програмою МОН і дають можливість отримати українські документи про освіту.

Польща

«Перша українська школа у Польщі»

Міста: Варшава, Вроцлав, Краків

Формат: онлайн та офлайн

Класи: 1–11

Контакти: Фундація «Незламна Україна»

«Перша українська школа у Польщі» Фундації «Незламна Україна» вже прийняла понад 600 українських дітей. Навчання проходить за Державним стандартом загальної середньої освіти України. Наповненість класів — від 10 до 28 дітей. Вчителі ведуть класні журнали та виставляють оцінки за вимогою освітньої програми української школи.

Дізнатися більше про школу можна за посиланням.

Варшавська українська школа

Місто: Варшава

Формат: офлайн

Класи: 1–11

Контакти: Український дім у Варшаві

Навчання у ВШколУ здійснюється українською мовою за очною формою згідно з рекомендаціями МОН України українськими вчителями. У школі працюватиме служба психологічної підтримки дітей. Завдяки підтримці польських та іноземних неурядових організацій освіта в ВШколУ буде безплатною.

Підготовчі класи для дітей з України

Місто: Варшава

Формат: офлайн

Класи: початкова школа

Контакти та деталі: Підготовчі класи для дітей з України

Приватна початкова школа № 63 навчає українських дітей безкоштовно у спеціально створених українських класах. Її мета — дати українським дітям максимально комфортне україномовне середовище для адаптації в Польщі та базові знання польської та англійської мов.

Швеція

Українська школа в Стокгольмі

Місто: Стокгольм

Формат: офлайн

Класи: початкова школа

Контакти: Denys Gordienko

Центр розрахований на учнів початкової школи. Однак учителі будують свої заняття на основі стандартної шкільної програми, адаптуючи під фактичний рівень знань учнів та склад класів. Окрім стандартних предметів, у школі доповнили програму уроками шведської мови, серією екскурсій та занять для знайомства зі Швецією та її культурою, іграми на свіжому повітрі. Учні перебувають у центрі з 09:00 до 15:30.

Дізнатися більше про школу можна за посиланням.

Нідерланди

Ithaka ISK

Місто: Утрехт

Формат: офлайн

Класи: учні віком від 12 до 16 років

Контакти: Вероніка Волошина

Міжнародна школа Ithaka ISK у місті Утрехті блискавично відгукнулася на потреби дітей з України. Тут створили окремий підрозділ, щоб українці могли навчатися рідною мовою з українськими викладачами. Зараз ця україномовна школа займає два поверхи та налічує вісім класів. У кожному навчаються діти від 12 до 17 років. Із ними працюють 17 викладачів — як з України, так і місцеві педагоги.

Дізнатися більше про школу можна за посиланням.

Данія

Освітній проєкт «Паляниця»

Місто: Фредеріксберг (у Копенгагені)

Формат: онлайн

Класи: 1–11

Контакти: Освітній проєкт «Паляниця»

Це волонтерський проєкт для дітей переселенців шкільного віку з навчальними класами в місті Фредеріксберг.

Німеччина

Українська школа в Берліні

Місто: Берлін

Формат: онлайн та офлайн

Класи: 1–6

Контакти: Українська школа у Берліні

Дізнатися більше

Більше формальних та неформальних шкіл для дітей можна знайти на сайті Освітнього омбудсмена. Також список перевірених шкіл можна дізнатися в українському посольстві в країні перебування.

УВАГА! Є випадки функціонування російських пропагандистських шкіл під виглядом українських. Тому обов’язково перевіряйте наявність вашої школи в офіційних джерелах українських держорганів.

Більше про навчання читайте на osvitanow.org

Поділитися цією статтею