Чи можливо навчитися креативності? Звісно, — переконані творці української EdTech-платформи Креативна Практика. Мета платформи — просувати українські креативні індустрії, допомагати талантам долучатися та сприяти розвитку їхньої кар’єри. Як відбувається навчання на платформі? Та чи справді можна навчитися креативності? Розповідаємо, як це працює і чому креативність — обов’язкова навичка сьогодні.
Креативна Практика — це освітня онлайн-платформа для фахівців з креативних індустрій, створена CASES. Команда створює власні курси з графічного дизайну, дизайну інтерфейсів, фронтенду та креативного підприємництва. Для кого створили ці курси? Для всіх, хто прагне більшої самореалізації та шукає нові кар’єрні можливості в креативних індустріях.
Як працює платформа: 9 складових ефективного навчання
Власна технічна розробка для персоніфікації навчання
Усе навчання відбувається на технічній платформі, яку створила команда CASES. Тут усе — власна розробка: інтерфейси для вивчення теорії, тести, кабінети практичних занять, система рецензії робіт, системи сертифікації та зірочки за творче навчання, карти навчання і не тільки.
Студент може проходити один чи паралельно декілька курсів. Навчальний прогрес за курсами зберігається в профілі, а згодом проходження курсів допоможе автоматично підтверджувати наявність у студента тих чи тих навичок під час складання резюме.
Зрозуміле викладання без англіцизмів
Зараз на Креативній Практиці можна пройти понад 16 фахових та інструментальних курсів із графічного та UX/UI дизайну, вебдизайну, основ фронтенду.
Стиль викладання Креативної Практики складно переплутати з кимось іншим. Це особлива манера подання інформації: простою мовою, без складних формулювань та майже без англіцизмів, типових для дизайн-професій. Замість «вайрфреймів» тут кажуть «схематичні макети», «рісьорч» називають «дослідженням», «чекбокс» — «прапорцем», а «юзабіліті» — це «зручність». При цьому команда працює над тим, щоб термінологія була наскрізною. Тобто, якщо в якомусь курсі ви зустрінете певний термін — можете бути певним, що так його називатимуть і надалі.
Потужна спільнота і підтримка
Окрім курсів, на Креативній Практиці існує потужна спільнота студентів та випускників, яка завжди готова підтримати тих, хто заплутався чи розгубився під час виконання завдання. Модератори уважно слідкують за тим, щоб атмосфера в спільноті залишалася дружньою і студенти почувалися тут комфортно.
Навчання у власному темпі
Для проходження курсів не встановлено жодних дедлайнів чи обмежень. Тож можна навчатись на кількох курсах паралельно в будь-який зручний час.
Курси складаються з теоретичних та практичних модулів. Теоретичні модулі містять відеолекції, статті та тестування. А в межах практичних студенти виконують завдання за брифом для опанування тієї чи іншої теми.
Кожен студент отримує зворотний зв’язок щодо своїх робіт та рекомендації стосовно їхнього покращення. Основний критерій виставлення балів — відповідність роботи умовам брифу, тож оцінки завжди є об’єктивними.
Двомовні цифрові сертифікати
Після завершення курсів студенти отримують індивідуальні електронні сертифікати, які не просто декларують факт завершення курсу, а й містять рівні освітніх балів студента — теоретичні та практичні.
Завантажити сертифікат можна двома мовами — українською або англійською. Також на ньому є унікальний ID та QR-код, що допомагає підтвердити дійсність сертифіката.
Послідовність навчання забезпечують карти навчання
Часто складно зорієнтуватися в усьому розмаїтті курсів і зрозуміти, у якій послідовності їх слід проходити для ефективного навчання.
Щоб полегшити цей процес, команда Креативної Практики розробила карти навчання, що допоможуть побудувати власний навчальний процес в логічній послідовності та зрозуміти цінність окремих навчальних програм для обраного напрямку розвитку.
Наразі на платформі доступні три карти: «графічний дизайн», «вебдизайн» і «UX/UI та продуктовий дизайн».
Усі курси доступні за щомісячною передплатою
На платформі діє система щомісячної передплати, вартість якої — 350 грн. З активною передплатою користувачі отримують доступ до всіх курсів, перевірки домашніх завдань та інших можливостей платформи. Для тих, хто вагається, чи підходить їм такий формат, передбачено пробний період, що відкриває безплатний доступ до платформи на 7 днів.
Навчатися можна навіть під час вимкнення електроенергії
Навчання на Креативній Практиці відбувається в самостійному форматі за власним графіком, що особливо зручно в умовах постійних відключень світла.
Для того щоб студенти могли навчатися навіть за відсутності інтернет-з’єднання, команда нещодавно запустила нову функцію завантаження лекцій на власний пристрій. Тоді як освітні статті можна легко зберегти у PDF-форматі, а деякі графічні редактори, такі як Figma та Adobe, дають змогу працювати в офлайн-форматі. Тому опановувати нові знання та навички на курсах Креативної Практики зручно навіть за умов відсутності електроенергії.
Безкоштовні можливості для професійного розвитку
З 4 квітня 2022 щотижня триває Марафон Креативної Практики. Це ініціатива, у межах якої фахівці креативних індустрій читають безкоштовні лекції на підтримку Збройних Сил України за участі фонду «Повернись живим». Серед тем виступів — не лише дизайн, а й маркетинг, комунікації, робота на фрилансі та навіть психологія.
Усі лекції можна безплатно дивитися на платформах CASES, YouTube та медіасервісі MEGOGO. Натомість автори ініціативи закликають надсилати будь-які, хоча б мінімальні, донати у фонд «Повернись живим».