5 нових фільмів про сімейний затишок та гармонію

Зображення: Netflix

15 травня відзначали Міжнародний день сім’ї. А що може бути краще для родини, ніж разом переглянути кіноновинки, які будуть цікаві онукам, їхнім батькам і бабусям-дідусям? І хай офіційний день вже минув, та кіновечір у колі родини — завжди хороша ідея. Зібрали для вас 5 нових фільмів та серіалів, у яких щаслива родина стає справжньою опорою для дитини у часи випробувань.

«Ласун/Хлопчик з оленячими рогами»

Оригінальна назва: Sweet Tooth

Це американський серіал, вже 2 сезон якого днями став доступним глядачам на платформі Netflix. Пандемія загадкового смертельного вірусу збіглася з появою на світ великої кількості незвичних дітей. У кожного з них є щось, непритаманне раніше людям: хвостик, густе хутро, п’ятачок, хобот. У 9-річного Гаса — красиві роги. У гібридів, як їх звуть, імунітет до вірусу. Тож на них полюють, щоби з їхніх тіл видобути вакцину. Аби це не виглядало таким нелюдським вчинком, толерантність забута: усіх, хто не відповідає «нормі», більше не визнають людьми. Але для батьків сини й доні — це найкращі у світі діти, яких вони захищатимуть до останнього.

Гас розшукує маму, а тим часом зустрічає чимало родин гібридів, які ладні його прихистити. Хлопчик намагається усвідомити, хто ж  справжні люди: озлоблені та озброєні мисливці на гібридів або ті, в кого роги й пазурі, але є й велике добре серце. 

«Маревокрай»

Оригінальна назва: Slumberland

Netflix та актор Джейсон Момоа — багато говорить про цей американський фільм для всієї родини. Як і попередній герой, дівчинка Немо шукає найріднішу людину — тата. Втім, це більш сумна історія, адже батько помер, тож дитина хоче просто ще раз поспілкуватися з ним уві сні. Немо вчиться керувати снами та навіть проходити крізь чужі марення. Тим часом у реальності поруч із нею чоловік, який хоче стати батьком для осиротілої дівчинки, але не впевнений навіть у собі… Немо ладна загинути, аби залишатися в іншій реальності з татом. Що й хто дасть їй сили жити далі? Фільм яскраво й образно показує, як допомогти дитині адаптуватися до змін у житті, випробувань, втрат. 

«Принц пустелі»

Оригінальна назва: Desert Prince

Інколи чотирилапий улюбленець стає майже членом родини. Навіть якщо це… дитинча верблюда, як у французькій кінокартині. 12-річний Зоді, хлопчик-бедуїн, знаходить у пустелі осиротілу тваринку та турботливо опікується нею.

Верблюденя стає значно більш прудконогим, ніж такі самі домашні тварини, тож має шанси виграти змагання та принести величезний приз. За малим починають полювати браконьєри. Але ні піщані бурі, ні солоне море не лякає сміливого підлітка, який хоче лише знов об’єднати родину. 

https://youtu.be/o25sZho2bYo

«Чупа»

Історія у мексиканському фільмі схожа на попередню, тільки пухнастий улюбленець тут фантастичний: дитинча чупакабри. За крилатою тваринкою женуться науковці з лихими намірами. 12-річний Алекс захищатиме маленького друга. Але чупакабра — не єдина істота, що потребує родинного тепла. Це теж фільм про втрату: в Алекса помер тато. І тепер він ховається у світі комп’ютерних ігор. Тепер йому доведеться стати частиною великої родини, яку він не знав раніше: з дідусем, кузенами та кузинами. 

«Діти залізниці повертаються» 

Оригінальна назва: Railway children return

І наостанок — поки що не перекладене англомовне кіно, яке доступне з українськими субтитрами. Якщо ви знаєте або вивчаєте іноземну мову або хочете привчити дитину розуміти носіїв мови, цей британський фільм цілком підійде. 

Діалоги в ньому прості, а ось тему він підіймає складну: стосунки евакуйованих та місцевих дітей. Йдеться про Другу світову, але тисячі юних українців стикаються з такою ситуацією нині. Як потоваришувати? Як уникнути булінгу? 14-річний хлопчик, що переховується і якого розшукує поліція, насправді зрадник, дезертир, герой чи просто дитина, що у пошуках свого тата потрапила у жахливу історію? Головний героям 14 років, 11 та 7, тож глядачі будь-якого віку знайдуть щось близьке для себе.

Поділитися цією статтею