11 причин, чому робот — найкращий подарунок сучасній дитині

Яка іграшка була улюбленою у вашому дитинстві? Досі її пам’ятаєте? А як на це питання відповідатимуть ваші діти? Яка іграшка матиме на них найбільший вплив і, можливо, навіть визначить вибір майбутньої професії? Саме це здатен зробити програмований робот-конструктор, який відкриє дитині незнаний світ програмування й запросить до фантастичної гри. Пропонуємо огляд чотирьох моделей дитячих роботів UBTECH. А також поміркуємо над тим, чому більш актуального подарунку для сучасної дитини годі й шукати.

Дитяча лінійка конструкторів від виробника справжніх роботів

Китайський бренд UBTECH відомий тим, що виробляє справжніх промислових роботів. Наприклад, робота, який може безконтактно вимірювати температуру, перевіряти наявність захисних масок і дезінфікувати приміщення. Або робота, який здатен замінити медичного працівника й надавати медичні консультації. В арсеналі цього бренду також домашні іграшкові роботи гуманоїдного типу, зокрема у формі Залізної людини. А дитяча лінійка програмованих конструкторів Jimu від UBTECH — це серія, яка дозволяє самому зібрати й запрограмувати робота згідно з інструкцією, або й вигадати свого. Створивши ці функціональні дитячі набори, китайська компанія, напевно, уже готує для себе майбутніх співробітників. Або й нас усіх до того, що в майбутньому роботи будуть не лише іграшками, а і звичною річчю у кожному домі.

Дитячі програмовані конструктори від UBTECH навіть за дизайном нагадують справжні промислові об’єкти. Усіх їх можна зібрати самотужки або разом із дорослим завдяки зрозумілій 3D-інструкції формату 360 градусів. Щоби запрограмувати роботів, потрібно завантажити безкоштовний мобільний застосунок Jimu (є версії для Android та iOS) і скористатися простою мовою кодування. Із цим завданням можна впоратися за один вечір, навіть якщо доти ні ви, ні дитина ніколи не програмували. Керування роботом також здійснюється з мобільного телефона чи планшета. Такий подарунок підійде дітям, починаючи з 8 років. Виробник гарантує: усі деталі якісні та екологічні.

Четвірка роботів: «баскетболіст», «футболіст», «астронавт» і «будівельник»

В Україні наразі можна придбати чотири моделі Jimu-роботів від UBTECH.

CourtBot — це природжений спортсмен, який впевнено почувається на полі. Він може тримати і вести м’яч, об’їжджати перешкоди й закидати його в баскетбольне кільце, яке також є в наборі. Із цього конструктора можна скласти аж три різні моделі на вибір, а маючи кілька наборів, влаштовувати справжні спортивні змагання. Чемпіоном стає той, хто краще забиває м’яч, точніше — хто краще програмує!

Робот CourtBot

Робота ScoreBot можна впевнено назвати футболістом. Адже він теж здатен вправно вести м’яч і забивати гол у ворота. Цікаво, що цю модель схвалили у футбольному клубі Manchester City, а це не залишить байдужими юних футбольних уболівальників. Цей набір також перетворює програмування на веселу спортивну гру.

Робот ScoreBot

Із конструктором Astrobot Kit можна зібрати аж трьох персонажів на вибір: астронавта на ніжках, на гусеницях або на колесах. Один з них, той, що на ніжках і з двома очима, трохи нагадує робота-прибиральника з відомого дитячого мультфільму «Воллі», що їздив покинутою планетою і прибирав сміття. Так от, персонаж Astroвot теж може допомогти прибрати в кімнаті, адже він вміє вправно захоплювати та переміщувати об’єкти.

Конструктор Astrobot Kit

Набір TrackBots Kit дозволяє зібрати дві різні моделі на зразок бульдозера та екскаватора. Екскаватор має клешні, якими вміє захоплювати та переносити об’єкти, як на справжньому будівництві. Тож не дивуйтеся, якщо з цим конструктором дитяча кімната перетвориться на будівельний майданчик.

Робот Trackbots Kit

То навіщо дитині робот?

🟠

Розвиває дрібну моторику. Кожен конструктор має від понад 250 до 500 деталей, і щоби їх зібрати, доведеться попрацювати пальцями. На пальцях рук є нервові закінчення, які пов’язані з певними ділянками головного мозку. Таким чином, коли дитина робить щось руками, активно розвиваються центри головного мозку, зокрема ті, що відповідають за мовлення. І конструктори тут не виняток.

🟠

Вибудовує нейронні зв’язки в мозку. Зібрати конструктор, а потім розібрати. А потім знову все повторити. Спостерігали за такою ситуацією? Річ у тім, що стійкі нервові зв’язки в мозку формуються під час повторюваних дій. Саме тому, щоби сформувалися такі зв’язки і краще запам’ятався матеріал, дітям дають завдання на повторення. Коли дитина кілька разів збирає конструктор, це допомагає сформувати розвинену мережу нейронних зв’язків, які ой як знадобляться їй у майбутньому.

🟠

Живить фантазію. Кожен конструктор дає змогу зібрати одного або кількох персонажів за інструкцією або створити власного робота на свій смак. До того ж деталі кожного конструктора сумісні між собою. Тому, маючи кілька наборів, можна значно розширити творчий потенціал конструктора й зібрати більших за розміром унікальних персонажів. Сценарій до кожної гри можна вигадати свій. А з кількома роботами можна влаштувати справжні змагання.

🟠

Вчить програмування. Якщо ваша дитина ніколи не програмувала, то конструктор UBTECH допоможе їй зробити в цьому перший крок. Для цього використовується дуже проста мова кодування Blocky, яка працює на основі блоків за принципом «перетягни і встав». Ця розробка дозволяє користувачам з будь-яким досвідом створювати певні послідовності дій у додатку на мобільному пристрої й дивитися, як робот їх відтворює.

🟠

Готує до занять із робототехніки. Якщо в дитини є здібності до програмування та любов до конструкторів, її можуть зацікавити заняття з робототехніки. На цих гуртках діти вчаться створювати різні конструкції, а потім їх програмувати. Маленький домашній робот може допомогти виявити такі здібності в дитини й заохотити записатися в гурток.

🟠

Формує STEM-підхід. Програмований робот підготує дитину до STEM-уроків, на яких інтегровано вивчаються такі дисципліни, як природничі науки, технології, інженерія та математика. Під час гри з роботом можна поговорити про такі теми, як відстань, швидкість, траєкторія польоту м’яча. А також розібрати, як працюють сервомотори плавного переміщення, швидкісні мотори постійного струму, інфрачервоні та ультразвукові датчики, які також є в наборах. Усю цю теорію можна одразу закріпити на практиці, зрозумівши, для чого вона потрібна.

🟠

Сприяє впевненості у собі. Якщо дитина змогла сама чи з допомогою дорослих зібрати й запрограмувати робота, то й на уроках інформатики і загалом під час навчання вона буде більш впевненою у своїх силах.

🟠

Дозволяє проводити корисно час із ґаджетами. Відірвати дитину від смартфона — стрес? Так, сучасні діти вчаться тримати в руках мобільний телефон чи планшет швидше, ніж ходити й говорити. І взагалі, вони не уявляють, як можна жити без інтернету. Тож нехай проводять час із ґаджетами корисно і вчаться керувати роботами за допомогою мобільного чи планшета.

🟠

Поліпшує увагу й концентрацію. Щоби зібрати пів тисячі деталей в одну рухому конструкцію, потрібно чимало часу, уважності й наполегливості. Таке заняття буде справді корисним, особливо для гіперактивних дітей.

🟠

Якісне дозвілля після школи, на канікулах чи на карантині. Якщо потрібно корисно зайняти дитину після школи, на канікулах чи на карантині, програмований конструктор — чи не найкращий варіант. Адже це навчання та пізнання світу через гру.

🟠

Створює простір для родинного спілкування. Складання і програмування робота може стати незабутнім часом, проведеним разом із дитиною. Що тут приховувати, дорослі теж люблять гратися іграшками. Нехай роботи посприяють спілкуванню між поколіннями, а онук навчить програмувати дідуся.

У роботів є дійсно чимало переваг. Окрім однієї — вони ніколи не зможуть замінити живого людського спілкування й дозвілля на свіжому повітрі. Тож грайте і спілкуйтеся зі своїми дітьми наживо, а роботи нехай будуть хорошим стимулом для пізнання й навчання! І хто знає, які горизонти відкриються дітям після такої гри!


СПЕЦПРОЄКТ втілений за підтримки компанії MTI hi tech дистрибуція — єдиного офіційного постачальника програмованих конструкторів UBTECH в Україні.

Поділитися цією статтею