Міністерство освіти і науки повідомляє про старт роботи над концепцією освітніх галузей, йдеться на сайті МОН. Освітня галузь — це група споріднених предметів й курсів. (Природнича, наприклад, включає в себе фізику, хімію, біологію, географію, екологію, астрономію та інтегровані природничі курси).

На кожному етапі розробки відомство залучатиме громадськість. Вже зараз освітян запрошують поділитися думками, що варто оновити, які моменті слід зберегти, а що додати у теперішній системі освіти.

Пройти опитування

«Нашому суспільству потрібно створити консолідоване бачення, яким має бути випускник школи, враховуючи виклики війни. Це виклики, повʼязані з розвитком стійкості, адаптивності, громадянської позиції, що спонукатимуть молодь залишатися й повертатися в Україну та бажати зробити внесок в її процвітання», — пояснила Надія Кузьмичова, заступниця міністра освіти і науки України.

На основі розроблених Міністерством освіти концепцій будуть створені:

  • програми навчання для вчителів;
  • навчальні програми для учнів й учениць;
  • рекомендації для авторських колективів, які створюють підручники та інші навчальні матеріали;
  • моделі сучасних кабінетів (природничих лабораторій, майстерень, мистецьких студій тощо). Це дасть змогу спрямувати кошти субвенцій на реалізацію цих змін.

Концепції допоможуть цілісно простежити те, що учні й учениці вивчають з 1 до 12 класу, та надати вчительству зрозумілі інструменти, наприклад, як викладати математику так, щоб учнівство могло застосовувати її в реальному житті, як заплатити податки, порахувати бюджет сімʼї чи закупи в магазині.

Перші результати роботи над концепціями освітніх галузей МОН обіцяє оприлюднити навесні 2025 року. До цього часу триватимуть регулярні опитування й зустрічі з учителями, учнями й батьками, щоб врахувати їхні ідеї та потреби.

Після розроблення концепцій, 

  • буде розроблено або оновлено навчальні програми, створено сучасні навчальні матеріали та модельні кабінети;
  • цей пакет — концепції, програми й матеріали — протестують з вересня 2025 року в пілотних школах.

Засадничі принципи реформи НУШ: компетентнісний підхід, віра в таланти, цінність кожної особистості тощо — залишаються незмінними.


Поділитися цією статтею