Якщо людина довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або в теплому приміщенні, у неї може розвинутися небезпечний стан — тепловий удар. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу. Цей стан вимагає невідкладної допомоги лікарів.
Як уберегтися від теплового удару розповіли у МОЗ.
- Уникайте надмірної спеки. Найспекотніші години (з 10-ої до 16-ої години) проводьте в тіні або в приміщені, уникайте прямих сонячних променів.
- Охолоджуйте приміщення. Щоби зберегти електроенергію, не використовуйте кондиціонери. Відкривайте на ніч вікна, а вдень, навпаки, закривайте. Можна повісити на вікна світловідбивну плівку.
- Охолоджуйте тіло. Якомога частіше приймайте прохолодний душ або обтирайтеся прохолодною водою.
- Пийте багато рідини. Регулярно пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну, навіть якщо не відчуваєте спраги.
- Носіть легкий одяг. Обирайте світлий, просторий одяг з натуральних тканин.
- Уникайте фізичних навантажень у спеку. Обмежте фізичну активність у найбільш спекотні години дня.
- Приділяйте увагу ознакам теплового стресу. Слідкуйте за своїм самопочуттям та самопочуттям близьких. Якщо знаєте самотніх людей, не забудьте спитати про їхнє здоров’я.
- Не залишайте дітей і тварин у закритих автомобілях, навіть з увімкненим кондиціонером! Це може бути небезпечно для їхнього життя.
Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103 — диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги.