Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла про підсумки вступної кампанії 2018 року під час прес-конференції в МОН. Серед наведених нею фактів такі:
- 58 тис. 875 вступників було рекомендовано до вступу на бюджет, з них 51 тис. 252 абітурієнти підтвердили своє бажання навчатися в навчальному закладі, де їх рекомендовано, і подали оригінали документів (майже 87%).
- Фактично 60% від вступників зараховано за першою пріоритетністю і 16,4% за другою. Тобто, ці люди отримали місця за тією спеціальністю, яку найбільше хотіли.
- Цього року була найменша в історії України кількість випускників шкіл.
- Серед топ-10 університетів, які збільшили держзамовлення, на першому місці ЛНУ ім. Івана Франка; на другому — КПІ ім. Сікорського; на третьому — НТУ «Дніпровська політехніка».
- Найбільший відсоток держзамовлень розподілено між такими чотирма центрами: більшість місць виділено на Центральний університетський центр (Київська область) —27,7%; Східний (Харківська область) — 12,5%; Південний (Одеська і Дніпропетровська область) — 12,5%; Західний (Львівська область) — 11,2%.
- Цьогорічне зменшення кількості заяв, які вступники подають до вишів, з 9 до 7 допомогло більшості абітурієнтів вступити саме на ті спеціальності, які вони визначили пріоритетними.
- По всіх спеціальностях медичного спрямування прохідний бал перевищував 150 балів, тому підвищення порогового балу з цих спеціальностей значно не погіршило ситуацію для багатьох абітурієнтів.
- На спеціальностях, для вступу на які було впроваджено також і творчий конкурс, збільшився прохідний бал абітурієнтів.
- Частка дітей, що скористалися сільським коефіцієнтом і вступили на бюджет, — 33% з тих, що на нього претендували. Збільшення коефіцієнту не вирівняло, однак, шанси сільських дітей на вступ за місцями держзамовлення, бо цей показник не змінився, порівно з тим, який спостерігався, коли сільський коефіцієнт був дещо меншим.
- Цього року в перший день вступної кампанії було зареєстровано 28 тис. 539 електронних кабінетів, тоді як минулоріч — лише 9,5 тис., що пов’язано з більш справною системою ЄДЕБО.
- Гальмувалися процеси подачі електронних заяв тим, що вступники неправильно зазначали адресу, неправильно вводили пароль (через що система блокувала таких вступників на кілька годин), вказували неправильну інформацію чи подавали не ті документи.
- Щодо пільговиків, цьогоріч 2 тис.175 осіб з пільгових категорій були зараховані за вступними іспитами та 45 осіб за співбесідою; це 4,3% від загальної кількості зарахованих на бюджетів (без урахування вступників з Криму та Донбасу).
У МОН також нагадали, що свої пропозиції щодо вступної кампанії 2019 року можна подати до 16 серпня. Умови — за посиланням.