Педагоги інколи навчають дітей настільки ефективно, що результат змушує задуматися дуже багатьох. Американська вчителька Джаран Енніс провела один простий науковий проєкт із учнями початкової школи, коли почалася чергова епідемія грипу. Джаран вирішила показати дітям, чому так важливо мити руки з милом.
Вчителька відрізала від однієї буханки хліба 5 однакових шматків: один «контрольний» шматок ніхто не чіпав, трьох- торкнулися всі діти в класі по черзі, а ще одним шматком протерли всі ноутбуки в класі. Шматки закрили у зіп-пакети. Через консерванти в хлібі експеримент зайняв більше часу, ніж очікували: майже 4 тижні.
Цим хлібом протерли всі ноутбуки в класі
Після завершення проєкту керівництво школи вирішило частіше дезінфікувати комп’ютери, якими користуються діти під час занять.
Хліб, який ніхто не чіпав
Так виглядав в кінці експерименту контрольний шматок, який ніхто не чіпав. Його просто переклали в окремий пакетик.
Цей шматок чіпали немитими руками
Цей — руками, вимитими з милом
Перед тим як торкнутися 5-го шматка, школярі обробили руки антибактеріальним засобом
Очевидно, що гідною заміною милу антибактеріальні засоби вважати не можна.
Це не перший раз, коли проводили такий експеримент, але вчителька вдосконалила його, показавши, що дезінфікуючий засіб для рук, хоч і краще, ніж нічого, не виконує завдання звичайного мила та води, пише scarymommy.com.
Висновки з експерименту зробили не тільки дорослі, які стали приділяти більше уваги чистоті гаджетів, а й діти, яким наочно показали, чому важливо часто мити руки з милом. Ця обережність особливо актуальна зараз в сезон грипу й застуд.
Охочі можуть самостійно дізнатися, наскільки чисті їх руки, за цією інструкцією. А який експеримент найбільше запам’ятався вам під час навчання в школі?
Подібний експеримент проводять і українські вчителі
Досвідом поділилася Анастасія Слома з Києва. Під час досліду діти всяли тостовий білий хліб: один поклали з упаковки — діти його не чіпали; другий — діти брали руками, витертими вологими серветками; третій — хліб, який впав на підлогу, а четвертий — немиті руки. Спостерігали протягом тижня.
А експеримент Оксани Гопкало ще триває. Під зірочками такі шматочки хлібу: незайманий, після вологих серветок, антибактеріального засобу, води, води з милом та брудних рук.