Grammarly продовжує безоплатний доступ до Grammarly for Education для українських університетів до 2026 року. Станом на сьогодні до нього вже долучилися понад 130 українських закладів вищої освіти, які користуються розширеною функціональністю ШІ-асистента Grammarly для роботи з текстами англійською мовою.

Grammarly for Education надає комплексну підтримку, яка виходить за межі звичайної перевірки орфографії та граматики й охоплює:

  • рекомендації щодо поліпшення чіткості, лаконічності, тону текстів та інших аспектів письма;
  • пояснення до стратегічних рекомендацій сервісу, які допомагають удосконалювати навички письма;
  • функції на основі генеративного ШІ, які можуть бути ввімкнені адміністраторами навчальних закладів;
  • автоматичне генерування цитат, детектор плагіату та функцію Authorship. Зокрема, функція Authorship є важливим інструментом підтримки студентів в еру генеративного ШІ, оскільки допомагає їм створювати звіти про написання документа. Вона позначає текст як набраний людиною, змінений за допомогою ШІ, вставлений з відомого чи невідомого джерела або відредагований у Grammarly чи вбудованому засобі перевірки правопису. Це дає змогу студентам підтвердити унікальність своєї роботи.

Компанія Grammarly дотримується принципів безпечного та відповідального впровадження ШІ-технологій, а також розробила курс AI for Students з рекомендаціями для студентів щодо етичного застосування технологій генеративного ШІ.

Перевірити, чи ви вже з Grammarly for Education

Для студентів бакалаврату, магістратури й старшокласників (10–11-ті класи) кафедра видавничої справи та редагування Видавничо-поліграфічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського організує Всеукраїнський фестиваль креативної молоді Creative Hub.

Є нагода взяти участь у кількох конкурсах:

  • Конкурс соціально відповідального контенту — для тих, хто вміє творити контент, що торкається важливих тем і змінює світ.

До конкурсу приймають: тексти, фото, відео, аудіо, меми, інфографіку, постери, буктрейлери та інші формати.

  • Конкурс письменницької майстерності — для тих, хто пише поезію або прозу та мріє видати власну книгу.

До конкурсу приймають: прозові твори короткого жанру, уривки повістей, поезію, новаторські формати, експериментальні твори.

  • Хакатон креативних ідей — для тих, хто хоче навчитися створювати історії, що потрапляють прямо в серденько аудиторії.

17 травня 2025 року організатори збирають команди для створення креативних рішень під керівництвом топових менторів з 1+1 Media School, L’Oreal, PR Buro Ackermann та ін.

Участь безкоштовна. Дедлайн подання заявок — 1 травня 2025 року. Фінал та нагородження переможців — 17 травня 2025 року.

Подати заявку

ГО «Навчай для України / Teach For Ukraine» запрошує вчителів на офлайн-тренінги з тьюторських компетенцій та психоемоційної підтримки. Під час заходів учасники зможуть відновити ресурс та опанувати інструменти тьюторингу для подолання освітніх втрат.

Захід відбудеться 21–25 квітня або 25–29 квітня (4 дні) офлайн у західному регіоні України (локацію повідомлять учасникам). Організатори покривають логістику, проживання, харчування та програмні активності.

Взяти участь можуть вчителі української мови, математики, історії України, англійської мови, хімії, фізики, біології, інформатики, географії у 5–11-х класах однієї з областей: Дніпропетровська, Запорізька, Житомирська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, Луганська, Донецька, Одеська.

Реєстрація

Дедлайн реєстрації — 7 квітня.

Після тренінгу учасники мають провести 10 онлайн-занять для учнів зі свого закладу (заняття оплачують).

На учасників тренінгу чекає:

  • відновлення емоційного ресурсу;
  • опанування ефективних методик тьюторингу;
  • створення карти розвитку предмета;
  • планування та правила турботи про себе;
  • нові інструменти для підтримки дітей з освітніми втратами;
  • практичні майстер-класи від експертів для зростання.

До 15 квітня приймають заявки на участь в антибулінговій премії «Не цькуй».

Це перша щорічна премія, мета якої — відзначити ініціативи, що допомагають у боротьбі з булінгом та створюють безпечне середовище для кожного. Шукають проєкти, кампанії, ідеї та соціальні ініціативи, які вже змінюють світ на краще.

Якщо у вас є проєкт, що відповідає критеріям премії, заповніть анкету.

Анкета

Журі антибулінгової премії «Не цькуй» очолила Ніна Савицька, радниця міністра освіти і науки України з антибулінгової політики. Її досвід, експертність та принципова позиція в боротьбі з булінгом стануть запорукою того, що кожен номінант та кожна номінантка будуть оцінені справедливо, а переможці є дійсно найкращими у своїй справі.

Імена переможців назвуть 4 травня.


Мистецький курс письменництва з елементами арттерапії для підлітків 15–18 років (в Україні та за кордоном).

Якщо ти захоплюєшся письменництвом і хочеш розширити свої знання, краще зрозуміти мистецтво слова та глибину свого захоплення, то це саме те, що тобі потрібно.

На курсі ти зможеш дослідити, звідки виникає бажання писати — і на рівні думок, і на рівні емоцій. Розбереш, як саме твої думки та переживання перетворюються на текст, і отримаєш можливість знайти власний голос і висловити те, що важливо у відкритому і підтримувальному просторі однодумців.

13 занять онлайн + дводенний воркшоп у Києві та у фіналі 5-денний творчий інтенсив у горах!

Дедлайн: 10 квітня (включно).

Потрібно зареєструватись за посиланням та наступним етапом відбору пройти зустріч-знайомство.

Зареєструватися

Глобальний оператор перевезень Flix розпочав спільний проєкт з українським застосунком «Абук», у якому можна слухати та читати книги. У межах співпраці пасажири міжнародних маршрутів зможуть безплатно слухати твори українських класиків.

У застосунку відкрили доступ до чотирьох творів таких українських класиків: Віктора Домонтовича, Юрія Яновського та Миколи Хвильового.

Безплатні аудіокниги зможуть послухати пасажири двох маршрутів:

  • № 3204 Київ — Брюссель;
  • № 3270 Київ — Прага.
Поділитися цією статтею