Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціація інноваційної та цифрової освіти відкрили 16 цифрових освітніх центрів (DLC) у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Головне завдання центрів — забезпечити навчання 16 000 школярів, які не мають повноцінного доступу до офлайн-навчання у прифронтових і деокупованих громадах.
У цифрових освітніх центрах учні зможуть безплатно:
- за допомогою штучного інтелекту визначити, які предмети та теми зі шкільної програми їм потрібно надолужити;
- навчатися за допомогою інтерактивних кейсових уроків;
- проходити практичні та лабораторні роботи, використовуючи технології віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності;
- отримувати індивідуальні консультації (надолужувати освітні втрати) через спеціальний застосунок (так звана Убер-Школа);
- набувати навички, що мають найбільший попит у XXI столітті, завдяки «Урокам для успішного життя»;
- розважатися з користю зі спеціальною освітньою програмою «Minecraft»;
- визначити свій рівень володіння та опанувати українську та англійську мови;
- отримати психоемоційну підтримку;
- сформувати Паспорт здібностей до 1000+ сучасних професій за допомогою сертифікованого профорієнтаційного адаптивного тестування, визначити професію своєї мрії та побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри.
Як до них потрапити? Комунікація з батьками в кожній області йтиме через департаменти освіти та їхні канали комунікації з громадою. Їм нададуть перелік Telegram-каналів, де публікуватимуться анонси.
Координатором цифрових освітніх центрів у цих трьох областях є Асоціація інноваційної та цифрової освіти, яка за підтримки Міністерства освіти і науки України з початку війни розвиває мережу українських освітніх хабів як в Україні, так і в країнах ЄС та Великій Британії.