Національний університет «Києво-Могилянська академія» та громадська спілка «Освіторія» запускають 2024 року першу в Україні магістерську програму «Управління освітою». Фінансовим партнером цього інноваційного проєкту виступить громадська організація «Офіс розвитку публічної політики», яка забезпечує 15 стипендій для здобувачів освіти, більшість з яких становитимуть директори шкіл. Освітня програма буде реалізована на факультеті «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти» у межах освіти дорослих.

Цільовою аудиторією програми є освітні управлінці, зокрема, директори закладів загальної середньої освіти, керівники департаментів та управлінь освіти і науки, керівники педагогічних закладів вищої освіти, а також керівники факультетів та кафедр, які готують майбутніх менеджерів в освіті.

«Магістерська програма для освітніх управлінців являє собою першу спробу створення системної підготовки цієї категорії лідерів. Адже в теперішніх турбулентних умовах вони несуть відповідальність буквально за виживання своїх закладів, за створення належних умов для роботи педагогічних колективів і зрештою за підготовку учнів майбутніх лідерів Української держави», — зазначає Сергій Квіт, президент Києво-Могилянської академії.

Мета програми — підготувати висококваліфікованих, конкурентоспроможних професіоналів у сфері управління освітою, які володіють системним мисленням та здатні впроваджувати стратегії. Випускники програми зможуть створювати ефективні команди, просувати принципи горизонтального лідерства, взаємодіяти з громадськістю та різними інституціями для втілення стратегічних освітніх ініціатив, а також реагувати на кризові ситуації та впроваджувати механізми управління якістю освіти.

«Якісні зміни освітньої системи починаються з якісного зрощення директорів шкіл. Усі країни, що мають успішні освітні системи, як от Фінляндія чи Сінгапур, пройшли цей шлях. Тому наша співпраця із провідним українським університетом — фундамент для того, щоб кожна українська школа мала мотивованих та професійних керівників. Впевнена, що цей пілот буде успішним та стане прикладом для інших закладів вищої освіти України», — говорить Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія», що понад 10 років працює в напрямку навчання вчителів, підготовки освітніх управлінців та реформування освіти. Програму розроблено на основі найкращих світових та українських практик. Вона передбачає індивідуальну траєкторію навчання, що дозволяє студентам обирати дисципліни або мікрокредитні програми державною та англійською мовами.

Дізнатися більше про програму можна на сайті Києво-Могилянської школи професійної та неперервної освіти, а про умови і терміни вступу повідомлять незабаром.

Поділитися цією статтею