Україна та Міжнародна асоціація розвитку підписали угоду про додаткове фінансування в межах програми LEARN («Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні») на суму 4,9 млн доларів США, повідомляє Міністерство освіти. Міжнародна асоціація розвитку — це одна з п’яти інституцій Групи Світового банку.

Куди підуть гроші

Кошти надійдуть до загального фонду Державного бюджету України у 2025 році. Їх отримають завдяки збільшенню одного з індикаторів Програми. 

Програма LEARN — «Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні» розрахована на три роки та передбачає отримання фінансування через інструмент — «Програма кредитування, пов’язана з результатами» (Program-for-Results, PforR). 

Серед цілей програми LEARN:

  • поліпшення умов для навчання та викладання, зокрема на будівництво й модернізацію укриттів,
  • закупівлю безпечних, інклюзивних й екологічно сталих автобусів для перевезення учнів,
  • забезпечення НУШ підручниками,
  • підвищення кваліфікації вчителів і керівників шкіл за стандартами НУШ.

Попередні транші

Попередньо в межах LEARN Міжнародний банк реконструкції та розвитку вже надав позику на суму 235 млн доларів США, а Міжнародна асоціація розвитку — кредит розміром 150 млн доларів США. Інвестиційна частина програми забезпечується коштом гранту Мультидонорського трастового фонду допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України в розмірі 30 млн доларів США.

Джерело: сайт Міністерства освіти.

Читайте також: 10+ млрд € для відбудови України, освіта серед пріоритетів — Ukraine Recovery Conference 2025.

Поділитися цією статтею