До пілоту в 4-х класах залучать 2000 учасників на добровільній основі, які пройдуть завдання, розроблені УЦОЯО, як ДПА. Загального ДПА у 2024 році для 9-х та 11-х класів не буде.
Про це повідомила Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти.
Також учасникам нададуть розроблені УЦОЯО матеріали. А потім від учителів та учнів зберуть відгуки, чи комфортним був такий формат саме для них. На рівні початкової школи ДПА планують проводити саме як моніторинг.
Мета пілоту ДПА у 2024 році — напрацювання інструментів та пілотування процедур. Складати його учні будуть з мовно-літературної та математичної галузей. На боці УЦОЯО залишиться централізоване розроблення стандартизованих інструментів. А заклади освіти отримають стандартизовані процедури проведення.
Після пілотування і в разі запуску такого формату ДПА на всі школи місцевій і центральній владі буде простіше отримувати дані про стан освіти в регіонах і, відповідно, робити кроки стосовно її покращення.
Наразі всі зміни є в законопроєкті, який внесено до Верховної Ради. Голосування щодо нього відбудеться найближчим часом.