Складати геометричні вежі з маршмелоу або ж розгадувати на швидкість ребуси, використовуючи логіку — це все можливо на уроках математики в школі, якщо приєднатися до флешмобу Малої академії наук «Місяць головоломок».

До ініціативи, яку запустили для подолання освітніх втрат, може долучитися кожен навчальний заклад України і використовувати інтерактивні завдання з головоломками та ребусами на уроках математики.

Мета флешмобу МАН «Місяць головоломок» — дати освітянам практичні інструменти для використання інтерактивних підходів на уроках математики, як-от ігри та конкурси з головоломками. Для цього кожен навчальний заклад проходить консультаційні сесії із завідувачкою лабораторії математичних наук МАН Катериною Терлецькою, авторкою курсу «Математика. Головоломки».

«Це допоможе педагогам урізноманітнити освітній процес, залучити учнів до активного мислення через цікаві головоломки, інтерактивні завдання і практичні приклади, що зробить уроки більш захопливими та ефективними. А школярам це стане в пригоді для розвитку навичок критичного і творчого мислення, здатності розв’язувати складні, нестандартні задачі та застосовувати математичні знання у реальних життєвих ситуаціях», — розповіла Катерина Терлецька.

Кожен заклад може доєднатися до ініціативи й провести інтерактивні уроки за підтримки МАН, написавши команді Малої академії наук листа з темою «Участь у «Місяці головоломок»: ambassador@man.gov.ua.

Флешмоб МАН приурочила до релізу нового навчального курсу «Математика. Головоломки», покликаного розвивати нестандартне мислення і в дітей, і в дорослих. Курс знайомить із різноманітними головоломками та математичними задачами, що виходять за межі традиційної шкільної програми: від квестів та фокусів до парадоксів та ілюзій.

Флешмоб вже має перших прихильників. Діти і вчителі діляться своїми враженнями від участі у «Місяці головоломок»:

  • 11-річна учениця Катерина, спеціалізована школа № 112 ім. Тараса Шевченка у Києві:

«Я вважаю, що це дуже весело й цікавіше, ніж просто звичайні якісь там вирази, задачі. Ми ділилися на команди, змагалися в розгадуванні кросворда. Оце дуже сподобалося. Я б хотіла, щоб уроки математики завжди так проходили».

  • 6-класник Юрій, спеціалізована школа № 112 ім. Тараса Шевченка у Києві:

«Мені найбільше сподобалися задачі із закономірністю. Складність мені здається цікавою. А ще були оптичні ілюзії, цікаво було дізнатися, що воно взагалі таке. Хочу більше головоломок на уроках, щоб ми розвивали наш мозок».

  • Анна Музика, учителька математики у школі № 112:

«Я вже пробувала проводити такі уроки, але не мала достатньо матеріалів для підготовки. Тепер є курс МАН, тож іще треба досліджувати й заглиблюватися! Головоломки допомагають у поясненні геометричних тем, задач на логіку. Планую застосовувати інтерактив також на уроках для старших класів, де є геометрія. Дуже сподобалася дітям гра “Так-ні”, а ще — елемент змагання. І важливо, що діти не бояться думати й виходити за межі, їх цей підхід розслабляє».

Поділитися цією статтею