Про старт конкурсу відеосюжетів «Репортер» для учнів 9-11 класів, повідомляє організатор — Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Для участі у конкурсі треба до 23 грудня 23:59 підготувати відеосюжет до 3-х хвилин в горизонтальному форматі на одну з трьох тем.
Теми відеосюжетів-конкурсних робіт:
- «Культура — це ми: цікаво про традиції, митців, культурні пам’ятки мого міста чи села»;
- «Ментальне здоров’я як запорука стійкості»;
- «Мої супергерої: історії людей, які надихають та змінюють країну на краще».
Правила участі у конкурсі:
- один учасник — одна робота, якщо сюжетів буде більше, розглядатимуть першу надіслану;
- мова озвучування / титрування — українська. Робота може включати фрагмент(и) іноземною мовою до 15% загального хронометражу.
- Реєстрація учасника відбувається у 2 етапи: проходження короткого онлайн-тесту з медіаграмотності «Дізнайся свої шанси на перемогу»; заповнення анкети з посиланням на роботу; обидва етапи — обов’язкові.
- З 2 по 10 грудня учасники можуть долучитися до прямих ефірів у форматі воркшопів із експертами на сторінці Instagram, а також до лекцій від фахівців на платформі Zoom. Мета воркшопів – познайомити учасників із журналістськими стандартами, основами створення відеосюжетів. Участь не є обов’язковою.
Як відзначатимуть переможців:
- Журі обере 50 фіналістів; вони отримають подарунки.
- Десятеро учасників стануть переможцями і зможуть потрапити на триденний «Репортер Camp», де опановуватимуть практичні навички в журналістиці, познайомляться з відомими українськими медійниками, інфлюенсерами, відвідають лекції від провідних українських медіафахівців, ведучих та кореспондентів.
- Організатори компенсують переможцям і особам, які їх супроводжують: вартість трансферу (в обидва боки), проживання в готелі, харчування.
Національний конкурс «Репортер» реалізується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Партнерами проєкту є Міністерство освіти і науки України та Суспільне Мовлення.