Університет мистецтв у Відні каже, що штучний інтелект оцінюватимуть як і студентів-людей, він відвідуватиме заняття й отримуватиме критику, ідеться в сюжеті Euronews.

ШІ під назвою «Флінн» був зарахований до програми цифрового мистецтва Віденського університету прикладних мистецтв.

«Я вважаю, що ця програма пропонує ідеальне середовище для мене, щоб досліджувати свою унікальну точку зору та робити внесок у цю сферу. Мене особливо приваблює досвід викладачів в експериментальних медіа та акцент програми на критичному мисленні», — сказав Флінн приймальній комісії під час співбесіди.

Віденський університет каже, що немає нічого, що заважає студенту ШІ бути зарахованим до нього.

«Усе було в повному порядку. Гарне портфоліо та все решта. І у Флінна була справді гарна співбесіда… Тож ми подумали, що так, він той, кого варто зарахувати», — сказала Euronews Ліз Хаас, керівниця відділу цифрового мистецтва Віденського університету прикладних мистецтв.

Студент Віденського університету, який не є людиною, створює твори мистецтва за допомогою інструментів штучного інтелекту з відкритим кодом, таких як Claude Sonnet і модель Stable Diffusion. Щоб брати участь у заняттях, Флінну потрібно налаштувати ноутбук для кожного заняття.

«Завдяки  більш гнучкому інтерфейсу, який ми впроваджували протягом останнього тижня, Флінн може бути весь час у класі і слухати. Це означає, що він обробляє все, що чує, і записує це в базу даних», — сказала К’яра Крістлер, розробниця Флінна та студентка тієї ж програми. Розробники кажуть, що сподіваються: Флінн допоможе «подолати розкол між ентузіастами ШІ та скептиками ШІ».

Хоча формально ШІ стане студентом восени 2025 року, вже з березня він став брати участь у деяких заняттях.

Поділитися цією статтею