Нинішні штрафи за булінг в освітніх закладах у розмірі 850–1700 грн потрібно суттєво збільшити, розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для Освіторія.Медіа Надія Лещик.
Теперішнє покарання, вважає пані освітній омбудсмен, невелика сума, «яка змушує замислитись над вихованням дитини, але далеко не всіх. Багатьом батькам і вчителям легше просто сплатити цей невеликий штраф без реагування та проведення виховних заходів для дитини». Дієвою ж має стати сума від 10 000 грн.
Надія Лещик розповіла, що в українському законодавстві щодо протидії цькуванню є прогалини. Саме тому
- освітяни, які визнанні винними у вчинені булінгу, продовжують працювати із дітьми після сплати штрафу, їх не відсторонюють від педагогічної діяльності,
- більшість справ щодо булінгу у суді залишаються без рішень через спливання термінів адміністративного стягнення, брак доказів або їхнє неналежне оформлення.
Пані освітній омбудсмен ініціюватиме:
- збільшення з трьох місяців до року термінів розгляду адміністративних правопорушень,
- запровадження ще одного виду покарання для освітян, визнаних винними у булінгу, — відсторонення від викладання.
Надія Лещик в ексклюзивному інтерв’ю для Освіторія.Медіа рекомендує негайно звертатися до неї, якщо Ви свідок чи постраждалий від булінгу, а також наводить приклади коректного звернення до освітнього омбудсмена.
Раніше пані освітній омбудсмен нагадувала, що керівники закладів освіти зобов’язані письмово повідомляти поліцію та службу у справах дітей про булінг, насильство, жорстоке поводження.