Пані освітній омбудсмен звернулася до Верховної Ради України і Міністерства освіти і науки, повідомивши, що новий Закон «Про дошкільну освіту» порушує права окремих категорій працівників закладів дошкільної освіти, зазначено на Facebook-сторінці Надії Лещик.

Зокрема посадовиця вказує на такі погіршення в роботі освітян дошкілля:

  • брак оплати праці за методичну та організаційну роботу (оплата йде лише за педагогічне навантаження);
  • збільшення робочого часу на ставку педпрацівників ЗДО;
  • про таке збільшення освітян не було попереджено заздалегідь.

Надія Лещик каже, що цей список не є вичерпним. З 1 січня 2025 року, коли новий Закон набрав чинності, Служба освітнього омбудсмена отримала понад 30 звернень щодо цих питань, більшість з яких — колективні.

Пані освітній омбудсмен закликає:

  • керівників закладів дошкільної освіти дозволити методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність дистанційно, поза межами закладу, поки не розроблять нові нормативні документи про оплату праці;
  • МОН та парламент якнайшвидше розробити нормативні документи щодо оплати праці.

У зверненні детально розписано зміни в навантаженні для педагогічних працівників, що їх впровадив новий Закон «Про дошкільну освіту». Зокрема, для вчителя-логопеда ЗДО, який до нового року мав педагогічне навантаження 20 годин на тиждень, а методична робота не регламентувалася, тепер робочий час збільшився до 30 годин, з яких 20 годин на тиждень — робота з дітьми, 10 — методична робота. Для керівника гуртка, студії, секції час збільшився з 18 до 30 годин, 12 з яких відведено на методичну роботу.


Поділитися цією статтею