Пані освітній омбудсмен оприлюднила на своєму офіційному сайті реакцію на  ситуацію зі шкільними вбиральнями у Станівському закладі загальної середньої освіти I-III ступенів Верхньокоропецької сільської ради Мукачівського району Закарпатської області. У закладі навчаються 213 учнів.

Надія Лещик обурена, що в деяких закладах освіти в Україні ще досі залишилися вуличні вбиральні. Це принижує учнів та працівників закладу освіти, бо таким чином зневажаються базові потреби учасників освітнього процесу, не забезпечуються належні умови навчання.

Пані освітній омбудсмен нагадує про існування Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, що встановлює встановлює вимогу розміщення вбиралень у приміщенні з кабінками та дверцятами. Згідно із законом за дотримання цих вимог відповідає засновник освітнього закладу. У наведеному прикладі засновник — Верхньокоропецька сільська рада — не можуть впоратися із цим понад 3 роки.

Надія Лещик просить усіх учасників освітнього процесу, які мають подібні ситуації:

  • вимагати у засновників освітніх закладів приведення умов у школах до належних,
  • не замовчувати проблему, а повідомляти про неї, зокрема і освітньому омбудсмену.

Саме Санітарний регламент вказує, якими повинні бути шкільні вбиральні у школах (п. 31 розділу III «Гігієнічні вимоги до будівель та приміщень»):

  • Санітарні вузли мають розміщуватися у приміщенні, у них має бути туалетний папір, паперові чи електрорушники, рідке мило, до умивальників підведена холодна та гаряча проточна вода.
  • В туалетних кабінах встановлюють непрозорі двері висотою не менше 1,5 м із замком, що замикається зсередини. Кабіни відгороджують одна від іншої непрозорими стінками висотою не менше 1,75 м на відстані 0,1 м від підлоги.
  • При виборі санітарного обладнання рекомендується надавати перевагу чашам Генуя, якщо встановлюються унітази, то для учнів 1-4 класів вони повинні бути дитячими. Також при встановленні унітазів треба забезпечити наявність у кабінках одноразових гігієнічних накладок.
  • Санітарні вузли прибираються після кожної перерви та щоденно в кінці робочого дня з використанням дезінфекційних засобів, які зареєстровані відповідно до нормативних вимог.
  • У санітарних вузлах для учнів (окремо для хлопчиків і дівчаток), які розміщуються на кожному поверсі закладу освіти, має бути спеціально обладнана кабіна для використання її особами з інвалідністю, зокрема тими, що пересуваються на кріслах колісних, за допомогою милиць чи інших засобів. Також слід передбачити санітарний вузол (-ли) для педагогічних працівників, інших (крім учнів) учасників освітнього процесу.
Поділитися цією статтею