Ален Делон, ікона французького та міжнародного кіно, помер у віці 88 років, повідомили його діти в неділю вранці в прес-релізі Agence France-Presse. Актор «мирно помер у своєму будинку в Душі, в оточенні своїх трьох дітей і сім’ї», — йдеться в прес-релізі.
Алена Делона називали іконою французького стилю й елегантності. Він розпочав кар’єру актора у 1957 році, зіграв у більш ніж 70 фільмах, спродюсував ще понад 30, був режисером у трьох.
У світі саме його ім’я впродовж багатьох років залишається одним з найвідоміших у французькому кіно. Хоча сам Делон в інтерв’ю «Le Monde» у 2018 казав:
«Я ніколи не грав. Актор — випадковість. Я нещасний випадок. Моє життя — випадковість. Моя кар’єра – випадковість».
Знаменитими стали й інші цитати Алена Делона про його ставлення до себе та життя:
- «Я все пізнав і все отримав. Але справжнє щастя — це віддавати».
- «Кажуть, у Вас поганий характер?! — Ні, в мене просто є характер!»
- «Ти віриш у Бога, потім перестаєш вірити, а коли ти у великій біді, ти все одно молишся».
- «Успіх не є ключем до щастя. Щастя — це ключ до успіху. Якщо ви любите те, що робите, ви будете успішними».
- «Нині ми намагаємося зробити непомітною різницю між чоловіками та жінками, утім ця різниця — чудова».
- «Іноді в мені проявляється слов’янський темперамент. Сам не знаю, звідки це. Можливо, від моїх друзів чи жінок, яких я кохав?»
Він підтримував Україну від усього серця.
Французький актор Ален Делон підтримав Україну у її боротьбі проти сусідньої країни-агресора. 2 роки тому у розмові із Володимиром Зеленським легенда кіно сказав, що його дії і слова — це мінімум, який він може зробити. «Якби я був на 50 років молодшим, я б пішов служити до Вашої армії», — сказав тоді Ален Делон. Президент України запросив його за можливості відвідати Київ.
Улітку 2022 року на знак солідарності українській боротьбі Ален Делон декламував «Заповіт» Тараса Шевченка французькою мовою. Вже легендарний запис відбувався в Українському культурному центрі в Парижі.
У 2024 році Президент України нагородив французького актора Орденом «За заслуги». В ефірі французького телеканалу український посол назвав цю подію рідкісною і унікальною для іноземця.