Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE) підбиває підсумки знакових подій у сфері освіти 2024 року, що минає.
Можливість року
У цьому році розпочалася реформа профільної старшої школи, яка передбачає, що після 9-го класу учні зможуть обрати одне з двох спрямувань — академічне або професійне.
Академічне спрямування дасть змогу навчатися в ліцеях за обраним профілем, де учні зможуть самостійно обирати предмети для поглибленого вивчення, а також предмети, не повʼязані з обраним профілем.
Професійне спрямування передбачає вступ у професійний коледж чи заклад фахової передвищої освіти.
Подія року
9 грудня відбулося відкриття Українського освітнього хабу у США, який запрацював у Чикаго, де з початку війни проживає понад 30 000 українців. У хабі для дітей і дорослих проводять навчання з українознавчих предметів, корисних навичок тощо. Наступний хаб буде відкрито в Нью-Йорку.
Місія Мережі Українських Освітніх Хабів, яка вже налічує 70 центрів у країнах ЄС, Великій Британії, Японії, США та Україні, — збереження та розвиток людського капіталу України.
Ініціатива року
Міністерство освіти і науки у співпраці з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим запустило комплексну політику «Школа офлайн», яка має на меті повернути 300 тис. українських учнів до очного навчання, надавши доступ до безпечної очної освіти, а також дозволить підвищити якість дистанційного навчання, якщо вихід офлайн неможливий.
«Україна зазнала значних освітніх втрат, і ключова передумова для підвищення якості освіти — доступ дітей до безпечного очного навчання. Саме тому ми впроваджуємо комплексну політику «Школа офлайн», — зазначає Михайло Федоров.
Проєкт року
Калькулятор фейків — це інноваційний інструмент, який дозволяє українцям, швидко й точно виявити фейкові новини, а також навчитися відрізняти правдиву та хибну інформацію самостійно.
Цей проєкт реалізований за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій України і вже за декілька місяців ним скористалося понад 300 тис українців.
Призначення року
У вересні була призначена на посаду заступниці міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова, яка наразі відповідає за шкільну освіту — найскладнішу та найоб’ємнішу ланку системи освіти.
З 2023 року вона була радницею Михайла Федорова, віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій і координувала освітні стратегічні проєкти.
Перед пані Кузьмичовою стоять серйозні виклики: завершення реформи Нової української школи, подолання освітніх втрат, забезпечення доступу до офлайн освіти всіх учнів тощо.