У більшості українських шкіл відзавтра починається прийом документів для вступу до першого класу. Вступна кампанія триватиме ще два місяці — до 31 травня.
Подати документи можна:
- особисто,
- електронною поштою,
- звичайною поштою.
Усі процедури щодо вступу до першого класу регулюються наказом МОН № 367.
Право на першочергове зарахування мають діти, які проживають (перебувають) на території обслуговування закладу освіти.
Для вступу достатньо заяви одного з батьків. Оригінали документів, зокрема медичні довідки, можна подати пізніше у встановлені школою терміни.
Обов’язкові документи:
- заява одного з батьків або опікуна;
- паспорт одного з дорослих з реєстрацією;
- копія свідоцтва про народження дитини (подається разом з оригіналом). Якщо цього документа немає — його можна замінити довідкою про звернення за захистом в Україні;
- медична довідка за формою первинної облікової документації № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)». Подається лише для зарахування на очну (денну, вечірню) форми(у) або поєднання цієї форми з іншими формами здобуття повної загальної середньої освіти.
Школи можуть також просити:
- заяву про надання згоди на обробку персональних даних;
- фотографії 3,5х4,5 см для особової справи дитини;
- медичну довідку форми № 063/о про щеплення.
Батьки можуть подавати:
- документи про пільги, на які має право дитина,
- висновок про комплексну психологічно-педагогічну оцінку розвитку дитини (для дитини з особливими освітніми потребами).
Пріоритет під час вступу до першого класу мають діти:
- які проживають (перебувають) на території обслуговування закладу освіти;
- брати чи сестри яких уже вчаться в цій школі;
- працівників школи.
Діти зі статусом ВПО пріоритету не мають і повинні подати документи до найближчої до місця проживання школи. Ця вимога є обов’язковою для всіх учнів з 1 вересня 2025 року.
Присутність дитини на момент подання документів на зарахування до 1-го класу не є обов’язковою. Конкурси і співбесіди для майбутніх першачків допустимі лише в спеціальних або спеціалізованих освітніх закладах.
До 15 червня включно на вільні місця зараховують дітей, які не проживають (не перебувають) на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування.