Державна служба якості освіти України у 2024 році провела 132 позапланових інституційних аудити закладів загальної середньої освіти. Перевірки не проводились у Харківській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській. Ці області включили до переліку територій, на яких ведуть або велися бойові дії або які є окупованими.

74 заклади перевірили у сільській місцевості, 58 — у містах. В більшості випадків аудит ініціювали засновники закладів освіти та їхні керівники (69 і 62 відповідно). 

Кожна школа отримала після перевірки:

  • висновок про якість освітніх та управлінських процесів, внутрішню систему забезпечення якості освіти;
  • рекомендації щодо поліпшення якості освітньої діяльності закладу освіти.

Перевірки показали, що в більшості шкіл є проблеми з освітнім середовищем і системою оцінювання. Натомість процеси управління закладами освіти та діяльність педагогів в понад половині шкіл на достатньому рівні.

таблиця з сайту Державної служби якості освіти України

Найгірша ситуація у перевірених освітніх закладах із забезпеченням комфортних та безпечних умов навчання, їх треба покращити у 64% шкіл. Також змін потребує формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору 70% закладів, де провели позаплановий аудит. Спрямованість системи оцінювання на формування учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання визнана низькою у 3% перевірених закладів, ще у 61% вона потребує покращення.

За словами голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака, через воєнний стан в Україні запровадили мораторій на планові інституційні аудити. Однак таке оцінювання може відбуватися позапланово з ініціативи:

  • засновника школи;
  • директора;
  • педагогічного колективу;
  • піклувальної ради.

Поділитися цією статтею