Вперше за час проведення національного мультипредметного тесту його складатимуть за весь шкільний курс. Про це йдеться на сайті Міносвіти.

«У 2025 році тест з історії України зазнає змін: тепер він містить питання з усієї програми, тому учасникам варто підготуватися не лише до питань з другої половини XVI — початку XXI століття, але й з інших розділів», — вказано в роз’ясненнях щодо ухваленого Верховною Радою закону про вступну кампанію у 2025 році.

Цю інформацію підтвердили і в Українському центрі оцінювання якості освіти, коментуючи ухвалення парламентом закону.

На початку жовтня міністр освіти і науки Оксен Лісовий з трибуни Верховної Ради заявив, що до завдань з історії України на національному мультипредметному тесті додадуть період Руси-України. 

«Що стосується історії Руси-України, пропозиція нами підтримана, прийнята. З Українським центром оцінювання якості освіти ми відпрацювали цю позицію: до 10 відсотків у тестах з історії буде додано саме з періоду історії Руси-України», — сказав міністр Лісовий.

У 2022 році підсумкове оцінювання з історії (початок повномасштабного вторгнення) було суттєво змінене порівняно з минулими роками:

  • історія України стала обов’язковим для складання предметом;
  • програму ЗНО з історії України скоротили до програми 10-11-х класів;
  • був охоплений період з історії України від 1914 року і до початку XXI століття.

У 2023 і 2024 роках тест розширили, він став містити завдання про події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Попри розширення програми, з якої складатимуть тестування у 2025 році, час, відведений на нього, не збільшиться, не має зрости і кількість завдань. НМТ з історії України матиме 20 завдань, з-поміж яких: 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів; 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).


Поділитися цією статтею