Цього року Нобелівський тиждень проходить з 7 по 14 жовтня. Премію з медицини отримали вчені, які дослідили реакцію клітин на кисень, премію з фізики вручили за вивчення чорних дір, а з хімії відзначили розробників літій-іонних батарей. Цікаво, що премію з літератури отримала полька українського походження.
11 та 14 жовтня оголосять також переможців премії миру та премії з економіки.
Усі лауреати отримують призову виплату — понад 900 тисяч доларів США. Інколи нагороду і суму можуть ділити на трьох лауреатів.
Лауреатами Нобелівської премії з медицини-фізіології стали за відкриття того, як клітини адаптуються до нестачі кисню. Нагороду отримали Вільям Келін, Пітер Раткліфф та Грегг Семенца. Фундаментальне значення кисню відоме давно, втім як клітини адаптуються до змін його рівня донині не знали. За словами представників Нобелівського комітету, відкриття трьох науковців можуть допомогти в лікуванні анемії, раку та серцевих нападів.
Нобелівський комітет назвав лауреатів премії в області фізики 8 жовтня.
У середу, 9 жовтня, у Стокгольмі визначили лауреатів цьогорічної Нобелівської премії з хімії.
Шведський винахідник, підприємець і меценат Альфред Нобель 1895 року заповідав свої статки для заснування премії в галузях медицини, фізики, хімії, літератури та сприянню миру. У 1968 році Центральний банк Швеції заснував також премію пам’яті Нобеля в галузі економіки.
Асамблея оголошує про своє рішення на початку жовтня. Вручення премії відбувається в річницю смерті Альфреда Нобеля 10 грудня.