Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!»; для молоді з прифронтових регіонів та малих міст України. У межах проєкту учасники віком від 16 до 23 років зможуть отримати не лише практичні знання з підприємництва, але й гранти на започаткування власної справи. Серед спікерів та менторів програми – українські підприємці та фахівці з таких компаній, як-от Grammarly, «Київстар», eventmate тощо.

У програмі зможуть взяти участь 350 людей. Протягом трьох місяців – з 3 лютого по 3 травня 2025 року – вони отримуватимуть знання з підприємництва, маркетингу та фінансів і розроблятимуть власні бізнес-проєкти. Навчання приходитиме онлайн: учасники переглядатимуть відеоуроки на спеціальній платформі та матимуть щотижневі практичні Zoom-сесії з менторами.

Долучитись до програми як учасник можна, заповнивши форму з мотиваційним листом до 2 лютого.

Реєстраційна форма

Школярі та студенти від 12 до 18 років можуть долучитися до національного етапу техатону Teens in AI, який відбудеться онлайн 29-30 березня. Переможець представить Україну на міжнародній конференції Global Demo Day.

Умови для участі:

  • Для національного етапу відберуть десять команд, які складатимуться з 5-6 учасників та ментора.
  • Школярі або студенти мають знати англійську мову на рівні B1 і вище, а також розбиратися у сферах ШІ, математики чи інформатики. До складу команд повинні входити як дівчата, так і хлопці.
  • Ментори мають викладати математику, інформатику або технічні дисципліни в державних або комунальних закладах освіти. Також керівники повинні знати англійську мову на рівні не нижче B1–B2.

Як зареєструватися:

Команда повинна заповнити дві форми: для учасників та менторів. Дедлайн подання заявок — 2 лютого 2025 року.

Форма для учасниківФорма для менторів

Google відкриває реєстрацію на другий семестр безплатної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри».

Навчальна програма поєднує матеріали, розроблені експертами Google Cloud та викладачами, і дає змогу закладам інтегрувати передові технології Google Cloud в освітній процес, легко впровадити курси в навчальні плани, а студентам — опанувати практичні навички роботи з хмарними технологіями, які допоможуть їм успішно стартувати в кар’єрі.

Можливі навчальні напрями:

  • Google Cloud Digital Leader: базове розуміння хмарних концепцій та можливостей Google Cloud, зокрема для нетехнічних спеціальностей,
  • Google Cloud GenAI: генеративний штучний інтелект і його застосування,
  • Google Cloud Computing Foundations: технічний фундамент хмарних обчислень,
  • Google Cloud Cybersecurity: захист хмарних середовищ,
  • Google Cloud Data Analytics: аналіз і перетворення даних в хмарі,
  • Google Cloud Engineering: заглиблення в хмарну інфраструктуру і підготовка до таких професій, як хмарний інженер або DevOps інженер.
Детальніше про програмуРеєстрація на програму

TED-Ed Club — запрошує підлітків, готових заявити про свої ідеї на весь світ.

Тут можна поділитися власним досвідом з однодумцями, розвинути упевненість та навички самопрезентації, навчитися розповідати історії та позбутися страху публічних виступів. А ще — стати частинкою великої спільноти активістів.

Зустрічі відбуватимуться онлайн, щочетверга, з 18:00 до 19:30. Старт — фініш курсу: 20 лютого — 22 травня. Цей курс для підлітків віком 13–17 років, які володіють англійською на рівні B2/C1.

Зареєструватися треба до 6 лютого. Після закінчення курсу TED-Ed-Club-промову кожного учасника запишуть та опублікують на YouTube-каналі Малої академії наук України. Автори найкращих промов візьмуть участь у Great Idea Quest і позмагаються за шанс з’явитися на YouTube-каналі TED-Ed Student.

Реєстрація

Нью-Йоркський літературний фестиваль запрошує учнів 9-11 класів з Бахмутської громади Донеччини розповісти нам про те, що їх бентежить, надихає і дає силу. Тема цьогорічного конкурсу — «Сила уяви: як фантазія формує моє майбутнє».

Конкурс есеїв — ініціатива Вікторії Амеліної, уперше він відбувся у жовтні 2021 року у Нью-Йорку на Донеччині, а згодом, згідно із її задумом, розширився на всю Бахмутську громаду. Окрім конкурсу, у липні 2025 року утретє відбудеться NYCamp — мистецько-освітній табір у Карпатах, куди будуть запрошені переможці та номінанти, а також відомі українські письменники, художники і музиканти.

П’ятьом переможцям НЛФ подарує на вибір сертифікати на купівлю книг, настільних ігор, техніки та матеріалів для творчості. На конкурсні тексти чекають до 31 березня на пошті ny.fest.ua@gmail.com. У темі листа вказуйте: «конкурс есеїв + ваше ім’я та прізвище + номер навчального закладу та населений пункт». У самому листі обов’язково просимо вказати контактний номер телефону.


11-класників запрошують на безоплатний курс «Підготовка до НМТ з історії України – 2025» у межах Всеукраїнського проєкту з підтримки шкільної освіти «Разом ми сильніші».

Навчання за програмою курсу «Підготовка до НМТ з історії України – 2025» сприятиме підвищенню рівня знань про ключові моменти української історії, формуванню в учнів вміння критично осмислювати досвід українського державотворення та специфіку перебігу політичних, економічних і соціокультурних процесів від найдавніших часів до ХХІ ст.; встановлювати послідовність і синхронність подій, розуміти взаємозв’язок, взаємозалежність і взаємовпливи подій, явищ, процесів, які стали визначальними для історії України зазначеного періоду.

Дати курсу: 29 січня – 16 квітня 2025 року. Заняття щосереди, з 17.00 до 18.00. Формат проведення: онлайн, за допомогою сервісів Zoom та Google Classroom.

Реєстрація

Вчителів історії запрошують долучитися до спецкурсу «Методика викладання і дослідження історії» від Всеукраїнського проєкту професійного розвитку педагогів «МАН. Освітянська».
Тут ви опануєте сучасні інструменти, що допоможуть додати урокам інтерактивності, та розробите спільний освітній проєкт з колегами з різних регіонів країни.

Курс проходитиме онлайн, з 10 лютого до 24 березня, початок о 16:00. Зареєструватися потрібно до 7 лютого.

Реєстрація


Поділитися цією статтею