Кабінет Міністрів затвердив експериментальний проєкт щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Він має кілька складових, зокрема:
- укриття — на це з держбюджету виділені 7,5 млрд грн,
- запровадження діяльності інспекторів служби освітньої безпеки Національної поліції України в навчальних закладах середньої освіти (тут ключовим є те, що їхня робота оплачується Нацполіцією, а не з внесків батьків, а облаштуванням їхніх робочих місць займаються обласні та міські військові адміністрації),
- пропускний режим на вході до школи, який унеможливлює потрапляння сторонніх осіб та небезпечних предметів на освітню територію,
- безпека дорожнього руху на прилеглій до школи території (ідеться в першу чергу про освітлення пішохідних переходів) тощо.
Експериментальний проєкт розроблено МОН спільно з МВС та ДСНС у межах Стратегії підтримки дітей в Україні під головуванням прем’єр-міністра України.
Зараз в українських школах уже працюють майже тисяча інспекторів служби освітньої безпеки. До кінця 2024 вони будуть у двох тисячах навчальних закладів, у наступному навчальному році — у трьох тисячах.
Участь шкіл у безпековому експерименті є добровільною, але взяти участь можуть лише ті заклади, де є очний або змішаний формат навчання для щонайменше 200 учнів.