Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» запрошує освітян на вебінар «Штучний інтелект як інструмент інформаційного впливу: можливості та загрози».
Під час вебінару учасники/учасниці:
- дізнаються про можливості та ризики штучного інтелекту в інформаційному середовищі;
- зрозуміють, як ШІ генерує фейкові новини та впливає на суспільну думку;
- навчаться розрізняти контент, створений ШІ, перевіряти факти та виявляти маніпуляції.
- освоять методи фактчекінгу, логічного аналізу та критичної оцінки джерел;
- отримають ефективні інструменти та поради для захисту від дезінформації.
Спікерки:
- Наталія Гутарук, PhD, учителька англійської мови КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів “Січовий колегіум” ЗОР» вищої кваліфікаційної категорії, методистка, тренерка освітнього проєкту «Цифровізація: підтримка українських учителів» від австрійської служби академічних обмінів (OEAD), учасниця хабу «Цифровий простір педагога» лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ «МАНУ»;
- Оксана Кузьменко, учителька української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, пані старший учитель, експертка з проведення сертифікації вчителів української мови та літератури, тренерка освітнього проєкту «Цифровізація: підтримка українських учителів» від австрійської служби академічних обмінів (OEAD), учасниця хабу «Цифровий простір педагога» лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ «МАНУ»;
- Наталія Нагорна, методистка та авторка освітніх проєктів лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ «МАНУ».
Зустріч 25 лютого з 17:00 до 20:00. Участь безоплатна і мотиваційна. Сертифікатів за участь не передбачено.
Анкета учасникаМолодь віком від 16 до 25 років запрошують приєднатися до навчального візиту Next Gen Voices до Луцька, що відбудеться 12-14 березня.
У межах візиту юнки та юнаки:
• познайомляться з молодими громадськими лідерками та лідерами з усієї України;
• дізнаються, як різні професії сприяють позитивним змінам у громаді;
• опанують нові інструменти для участі молоді в громадському житті;
• ознайомляться з активними громадськими ініціативами Луцька;
• сформують власний план розвитку.
Що потрібно, щоб приєднатися до Next Gen Voices:
• мати сертифікат про проходження програми Youth Connect for Ukraine;
• заповнити реєстраційну форму до 27 лютого.
Участь безоплатна, організатори компенсують витрати на проживання, проїзд і харчування.
Кількість місць обмежена. Відповідь щодо участі буде надіслана на електронну пошту.
Програма Youth Connect for Ukraine підтримує молодь, зокрема жінок, дівчат і представників вразливих груп, які постраждали від війни в Україні. Вона включає спеціалізовані тренінги та заходи, спрямовані на розвиток лідерських навичок і зміцнення соціальної активності молоді у своїх громадах.
Проєкт реалізується Британською Радою в Україні, Польщі, Румунії та Чеській Республіці.
Мала академія наук України запрошує на онлайн-конкурс для школярів International Brain Bee. Це змагання для школярів з дисциплін, які досліджують нервову систему, будову та функції мозку.
Переможець / переможниця представлятиме Україну на Міжнародному конкурсі International Brain Bee!
Цей конкурс для учнів 8–11-х класів.
Першим етапом буде інтернет-тестування, яке відбудеться в онлайн-режимі 29 березня.
Щоб долучитися до інтернет-тестування, а згодом і онлайн-конкурсу, треба до 23 лютого зареєструватися.
Реєстраційна формаПрограма Technovation Girls для дівчат віком 8-18 років зі знанням англійської від рівня B1.
Тут можна навчитися працювати в команді, створюючи спільний проєкт за підтримки наставників, які допоможуть у навчанні, розробці й тестуванні. Програма дає можливість опанувати такі важливі навички і сфери, як створення мобільних додатків, праця з AI, основи маркетингу, дослідження ринку, тестування користувачів і розробка бізнес-проєктів, щоб вирішувати соціальні проблеми в Україні та світі.
Для участі в онлайн-програмі треба переглянути деталі за посиланням, зареєструватися та отримати дозвіл від одного з батьків.
Дедлайн: 17 березня 2025 року.
Це чудова можливість навчитися, створити важливе та отримати цінний досвід, який допоможе тобі в майбутньому.
Деталі та реєстраціяОрганізація ENGIN оголошує набір на безкоштовну програму щотижневої розмовної практики для вчителів англійської мови. Ця програма реалізується за підтримки фонду Nova Ukraine.
Учасники програми ENGin for Educators (ENGin4EDU) зможуть підвищити свій рівень володіння мовою під час онлайн-практики, що проходитиме щотижня. Англомовні волонтери-освітяни надаватимуть допомогу сам на сам по годині на тиждень.
Програма триватиме у два етапи з березня до серпня 2025 року і розрахована на 24 сесії. Під час перших трьох місяців педагогам пропонують для обговорення зі своїми волонтерами професійні теми, наприклад: сучасні підходи до навчання, ефективна організація навчального процесу, інновації в роботі вчителя та інші. Наступні три — зосередяться на покращенні власних навичок спілкування англійською мовою та здобутті міжкультурного досвіду.
Реєстрація триватиме до 28 лютого 2025 року. Кількість місць обмежена, тож безкоштовне навчання пройдуть перші 200 вчителів, які завершать реєстраційний процес.
Реєстраційна формаМіністерство освіти і науки України, ГО «Епіпросвіта» та EdEra запрошують освітян і батьків на вебінар «Що має знати кожен педагог про навчання дітей з епілепсією?», під час якого розглянуть такі питання:
- Як допомогти дитині з епілепсією в школі?
- Що робити під час нападу?
- Як запобігти булінгу?
На вебінарі йтиметься про:
- Стратегії створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища.
- Методи надання домедичної допомоги під час епілептичних нападів.
- Рекомендації щодо проведення уроків про епілепсію для учнів.
- Поради щодо комунікації з батьками, учнівством та профілактики булінгу.
Вебінар відбудеться 26 лютого о 15:00 на YouTube-каналі Міносвіти.
ТрансляціяСпівзасновник Monobank створив застосунок для тих, хто любить гуляти. У ньому користувач може бачити місця, де він уже був, і ті, які ще не проходив.
У Walkable користувач опиняється всередині 3D-мапи, яка спочатку зафарбована сірим кольором. Коли людина проходить будівлі, то вони змінюють колір на яскраво-жовтий.
Великі міста поділили на райони, і користувачі можуть бачити, який відсоток тієї чи іншої частини міста вони вже пройшли. Також у застосунку додали функцію, завдяки якій можна додавати друзів та змагатися, хто більше пройшов.
Наразі застосунок Walkable працює тільки для IOS, його можна завантажити в App Store.
Дізнатись більше