Про новий рух — молодих людей у Китаї, які уникають атрибутів успішності та ведуть спосіб життя з так званим низьким енергоспоживанням, називаючи себе «людьми-щурами», пише англомовне гонконгське видання South China Morning Post.

Такі люди можуть днями не підводитися з ліжка, харчуються їжею на винос, уникають спілкування і не мають чітких цілей у житті. 

Першою термін у лютому вжила дівчина-блогер @jiawensishi зі східно-китайської провінції Чжецзян. Відео її звичайного дня одразу завірусилось, зібравши 400 тис. вподобайок. Дівчина показала, як прокинувшись, вона ще три години лежала в ліжку, потім ішла вмиватися і знову поверталася до сну. Уперше дівчина поїла лише ввечері, коли її розбудили батьки, вночі — прийняла душ. Блогерка порівняла свій спосіб життя з розпорядком життя щура, що живе в каналізації.

Інтернет-дописи «людей-щурів» загалом вже зібрали 2 млрд переглядів. Неофіційним талісманом нової субкультури став персонаж мультфільму Великий щур, створений ілюстратором Шугаром Сяньбей. Станом на квітень товари із зображенням Великого щура принесли понад мільйон юанів (140 000 доларів США) прибутку.

Цей феномен є частиною ширшого культурного руху серед китайської молоді, яка відчуває втому від інтенсивної конкуренції та суспільного тиску на досягнення успіху. Інші схожі терміни: «лежати крижем» — свідоме рішення не брати участь у «щурячих перегонах» та «будда-подібні» — ті, хто приймає життя спокійно, без амбіцій досягати вершин.

Поділитися цією статтею