За рік існування коаліції девайсів гаджетами були забезпечені понад 100 тисяч учасніків освітнього процесу, повідомив у Telegram Михайло Федоров.
Серед переданих пристроїв:
- 87 000 гаджетів — для учнів;
- 12 000 ноутбуків — для вчителів;
- 1 700 девайсів — для освітніх центрів Нової української школи.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій повідомив, що для справедливого розподілу
- дані про потребу в девайсах збирають через школи та обласні військові адміністрації,
- саме заклади освіти, на основі поданої потреби, здійснюють розподіл девайсів серед учнів і вчителів.
- для відстежування, куди та в яких кількостях розподіляють гаджети, запустили публічний дашборд. Тут є карти і таблиці, з яких видно, куди і кому розподіляють гаджети.
В першу чергу гаджети отримують:
- школярі з малозабезпечених сімей;
- учні із багатодітних родин,
- діти з інвалідністю,
- переміщені особи,
- ті, хто позбавлений батьківського піклування.
Найбільше пристроїв передали до шкіл Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської та Сумської областей.
Нині є потреба в ще 25 461 пристрої — коаліція девайсів, за словами міністра цифрової трансформації, прагне закрити її впродовж 2025 року. Щоб завдяки ініціативі навіть там, де неможливе очне навчання, українські діти вчилися якісно онлайн.
Рік тому Міністерство освіти і науки України, Фундація Олени Зеленської та Міністерство цифрової трансформації, запустили Коаліцію девайсів. Це об’єднання організацій, урядів та меценатів, які забезпечують українських учнів і вчителів гаджетами для онлайн-навчання. Міжнародні партнери: ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, Google, Apple, Amazon, Theirworld, GBC for Education, а також уряди ОАЕ, Японії, Сербії, Литви, Латвії та Естонії.