Ще один доказ шкідливості «вейпінгу», яким так захоплюються деякі підлітки. Вчені оприлюднили результати найтривалішого на даний момент дослідження впливу електронних сигарет на організм людини. Як повідомляє наукове видання American Journal of Preventive Medicine, куріння вейпів і використання інших приладів для нагрівання тютюну справді призводить до розвитку хронічних хвороб дихальної системи.
Професор Каліфорнійського університету і один з керівників дослідників Стентон Глантц навіть був здивований, що достовірні результати отримали досить швидко — очевидний взаємозв’язок довели вже за три роки. Зазвичай, на подібні дослідження у медиків йде від 10 до 20 років.
Науковці вивчали показники здоров’я 32 тисяч дорослих американців. Усі учасники дослідження мали певні проблеми з дихальною системою й були курцями, і звичайних сигарет, і вейпів.
Крім чергового доказу шкоди куріння, вчені встановили, що почергове куріння електронних і звичайних сигарет посилює удар на дихальну систему. Це означає, що вейпи і тютюн негативно впливають на роботу легенів різними шляхами та підвищують ризик виникнення астми, хронічної обструктивної хвороби легень і бронхіту.
Поки медики не можуть відповісти на питання, які саме курильні рідини і склади є найбільш небезпечними для легень, оскільки вивчати їх склад вони можуть тільки в первісному вигляді. Коли ж суміш нагрівається і випаровується, передбачити її ефект на організм людини і тканини дуже важко.