Школи мають забезпечити обладнання, яке дасть можливість використовувати сучасні технології навчання з предмета «Захист України». Набрав чинності Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів у школах із цього предмета, повідомляють у Міністерстві освіти і науки.
У Міністерстві вважають, що ці засоби навчання та обладнання сприятимуть формуванню в учнів життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України, а також дій в умовах надзвичайних ситуацій. Зокрема, серед обладнання значна частина призначена для навчання першої медичної допомоги.
Згідно з документом, кількість одиниць засобів навчання та обладнання для оснащення кабінету визначається відповідно до середньої наповнюваності класу або групи.
Серед спорядження:
- гвинтівка пневматична,
- гранати для метання металеві або гумові,
- гранати навчальні,
- загальновійськовий захисний комплект,
- індивідуальний протихімічний пакет, каска,
- кулі до пневматичної гвинтівки за потребою,
- легкий хімічний захисний костюм,
- магазин автомата,
- навчальні протитанкові й протипіхотні міни,
- різні макети озброєння і матеріали для надання першої медичної допомоги.
Ще в класі має бути таке обладнання:
- інтерактивний лазерний стрілецький тренажер,
- тренувальні манекени,
- ноші,
- мішені,
- стійки для зброї,
- тренажери для проведення серцево-легеневої та мозкової реанімації, а також для зовнішнього автоматичного дефібрилятора.
Також навчальні заклади мають укомплектувати біноклями, дозиметрами, компасами, приладами для вимірювання артеріального тиску, термометрами, приладами хімічної розвідки, аптечками і бронежилетами.
Усі засоби навчання та обладнання повинні мати гігієнічний сертифікат або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, технічний паспорт на виріб та декларацію про відповідність технічним вимогам.