Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти оголосило конкурсний добір експертів з акредитації освітніх програм серед студентів і аспірантів за всіма спеціальностями. Учасники й учасниці проєкту отримають фінансову компенсацію — 12 112 грн до оподаткування).

Експертом можуть стати:

  • Студенти та аспіранти, які зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.
  • Ті, хто готовий до відповідальної експертної діяльності та навчання.
  • Активні громадяни, які прагнуть покращувати систему освіти в Україні.

До анкети слід додати: професійне резюме, документ, що підтверджує статус здобувача вищої освіти (виданий не раніше ніж за 1 місяць до подачі), копії документів про вищу освіту (за наявності).

Зареєструватися

Дедлайн – 17 березня 2025 року.


Наукові заняття у Дитячій академії «Футурум».

Викладачам та батькам Мала академія наук пропонує додати інтерактивності шкільним будням — завітати разом з учнями на наукові заняття від експертів Дитячої академії «ФУТУРУМ».

Та відбувається дослідження фізики, хімії, географії, біології, астрономії, інженерії та риторики на практиці.

Адреса: м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 63 (3-й поверх). Квиток для одного — 200 грн / 2 заняття. Тривалість 1 заняття — 45 хв. Детальніше — futurum@man.gov.ua, тел. 098 43 45 077.


Вчителів та вчительок фізичного виховання з усієї України запрошують взяти участь в проєкті «Грай за рівність».

Це безкоштовне навчання і можливість отримати спортивний інвентар. Проєкт реалізовує Klitschko Foundation за підтримки UEFA Foundation for children. «Школа — це місце перших перемог, перших викликів і, на жаль, перших бар’єрів. Саме тут діти стикаються зі стереотипами: що футбол — для хлопців, а танці — для дівчат. Скільки юних українців та українок так і не здійснили свою спортивну мрію через ці упередження? Саме тому ми створили «Грай за рівність» — щоб змінити правила гри. Щоб фізкультура у школах стала простором рівних можливостей, а сучасний спортивний інвентар допоміг кожному учню знайти своє місце у спорті, незалежно від статі» — зазначає Ангеліна Осадча, директорка Klitschko Foundation.

З-поміж всіх зареєстрованих буде обрано 80 учасників, які пройдуть інтенсивну 4-денну офлайн-програму. Після завершення тренінгу кожен учасник має реалізувати спортивні проєкти у своїх школах, такі як: змагання, челенджі, фестивалі та конкурси, отримавши сучасне спортивне спорядження.

Фінальний етап проєкту включає участь 24 вчителів/вчительок з різних регіонів України з командами, що складаються зі 120 учнів. Вони пройдуть 5-денну інноваційну навчальну програму на базі футбольного клубу Української прем’єр-ліги, де зможуть здобути нові знання, освоїти види спорту, передбачені засадами НУШ, поспілкуватися з відомими спортсменами та отримати мотивацію від представників спортивних федерацій України.

Проєкт відбувається вже вчетверте. З 2022 року до проєкту «Грай за рівність» долучилося 330 вчителів та 200 учнів та учениць з різних куточків України.

Реєстрація закінчується 20 березня.

Зареєструватися

British Council Ukraine, the vacuum cleaner, ГО «Незалежні культурні ініціативи» та Art Therapy Force шукають учасників на новий проєкт Balmy Ukraine, що поєднує кіномистецтво, молодіжний активізм та психологічну підтримку.

Balmy Ukraine є частиною Balmy Army — проєкту, започаткованого у Великій Британії у 2022 році, що гуртує підлітків, митців та активістів, які відстоюють дієві підходи до підтримки психічного здоров’я. У Balmy Army вірять, що психічне здоров’я — це не лише особиста справа окремих людей. Спільнота, підтримка та творчість — ось що дійсно допомагає відновлюватися.

Наразі шукають п’ятьох фахівців із досвідом у сфері кіно, монтажу або роботи з текстами, які опанують методи підтримки психічного здоров’я з британськими спеціалістами, а після працюватимуть у Львові із групою підлітків 14–17 років, підтримуючи їх творчо, технічно й емоційно.

Цей проєкт покликаний дати молоді голос і можливість створювати фільми, тексти та інші мистецькі роботи, які допоможуть їм відновити психоемоційний стан і осмислити нову реальність життя, долаючи водночас усі звичні виклики підліткового віку.

Створені матеріали, зокрема фільм, буде представлено у Манчестері та Шеффілді на фестивалях документального кіно.

Ключові дати проєкту:

21-24 березня — тренінг у Львові;

25-29 березня — робота з підлітками у Львові;

Квітень-червень — щотижневі онлайн-сесії.

Дедлайн для зголошення: 5 березня 2025.

Заповнити анкетуПодробиці проєкту

Український інститут книги оголошує прийом заявок на надання послуг з організації та проведення промоційної кампанії «Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Чекають ідей на проведення наступних подій та їхньої промоції, послуг:

  • промоційної кампанії у соцмережах Facebook, Instagram, TikTok;
  • офлайн-заходу в рамках спецпроєкту «Мистецтво пам’яті»;
  • серії офлайн-заходів «Поезія у часи війни: Вечір віршів до Тижня поезії»;
  • промоційної кампанії спецпроєкту «Мистецтво пам’яті»;
  • промоційної кампанії «Поезія у часи війни: Вечір віршів до Тижня поезії»;
  • фотозйомки;
  • створення матеріалів спецпроєкту «Мистецтво пам’яті»;
  • радіопроєкту «Недописані».

Прийом заявок триває до 18:00 години 04 березня 2025 року. Заявки та цінові пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: oleksandra.novosiletskaya@ubi.org.ua

Технічні вимоги

Чілдрен кінофест–2025 запрошує дітей і підлітків від 7 до 14 років взяти участь у конкурсі короткометражних фільмів. Роботи фіналістів покажуть на фестивалі, а переможці отримають призи.

Учасники й учасниці можуть подати ігрові або анімаційні фільми тривалістю від 1 до 8 хвилин (без жанрових і тематичних обмежень). Одна особа може подати до 5 відео. Прийом робіт триватиме до 4 травня 2025 року. Щоб подати заявку необхідно: завантажити відео на безплатний онлайн-сервіс; заповнити заявку на сайті фестивалю і додати посилання на відео.

Заповнити заявку

13 травня 2025 року організатори оголосять добірку фільмів-фіналістів. Їх покажуть у межах Чілдрен Кінофесту–2025, який відбудеться з 30 травня до 8 червня. 8 червня 2025 року на церемонії закриття фестивалю оголосять переможців конкурсу.

Автори найкращих робіт отримають почесні дипломи та фінансову винагороду:

  • 10 000 грн — «Найкращий український дитячий фільм»
  • 7 000 грн — «Приз глядацьких симпатій»
  • по 5 000 грн — «Найкращі ігрові та анімаційні фільми у вікових категоріях 7–10 та 11–14 років».

ГО «ЗНОвУ» чекає твою історію! Допоможи нашим друзям зберегти теплі спогади про твою домівку чи улюблене місце, що зараз тимчасово окуповане. Адже ці місця — не лише про війну. Вони про дитинство, студентські роки, перші поцілунки, сміх і тепло рідних вулиць.

Як долучитися?

Заповнити форму до 9 березня, де є деталі проєкту і як писати спогади. 

Заповнити форму

Ваші історії ГО «ЗНОвУ» збереже на сайті проєкту, щоб їх почуло якомога більше людей. А серед усіх учасників у березні проведе розіграш цінних подарунків. 


МОН ініціює громадське обговорення проєкту постанови Кабміну, яка визначає механізм визнання результатів навчання, здобутих у закладах освіти за кордоном.

Щоб взяти участь в обговоренні треба зареєструватися на платформі електронної демократії e-DEM, яку використовують вперше. Тут можна залишати коментарі, пропозиції та переглядати відгуки інших учасників.

Ознайомитися із документомІнструкції з реєстрації

У проєкті постанови пропонують:

  • автоматичне визнання результатів навчання для учнів, які здобували формальну освіту (загальну середню) за кордоном;
  • визнання неформальної (позашкільної) освіти;
  • гнучкі методи оцінювання;
  • формування реєстру закордонних суб’єктів освітньої діяльності, що забезпечують здобуття позашкільної та/або загальної середньої освіти.

Усі пропозиції опрацюють і врахують під час доопрацювання постанови. Результати обговорення оприлюднять на офіційному сайті МОН.

Поділитися цією статтею