Громадська організація #stop_sexтинг підготувала топ-5 порад щодо безпеки дітей в інтернеті.

Рекомендації надані напередодні навчального року, оскільки згідно з дослідженням саме в шкільний час збільшується тривалість перебування дітей у соцмережах та YouTube. Більшість українських підлітків вже спробували, як працює ChatGPT, а от серед дорослих — лише третина. Кожна третя дитина проводить в інтернеті щодня від 3 до 5 годин.

Поради для батьків

  • Довірливі стосунки і навчання цифрової грамотності

Зробіть рутиною розмови про ймовірні проблеми чи дискомфорт, які відчуває дитина під час спілкування в інтернеті. Обговорюйте ваші та дитячі дії в онлайн-житті. Навчайтеся разом цифрової грамотності. 

  • Не забувайте про опцію «Батьківський контроль»

Тут детальні інструкції, як встановити програму з батьківського контролю. Вона допоможе відфільтрувати «задорослий» контент для дитини певного віку, а також контролювати дії неповнолітнього користувача інтернету.

  • Встановіть час і чіткі правила поведінки в інтернеті

Формуйте у дітей здорові звички — домовтеся про часовий баланс між онлайн-розвагами і фізичними активностями. Для шкільного середовища — обговоріть на батьківських зборах правила користування гаджетами на території освітнього закладу.

  • Персональні дані — не для соцмереж

Поясніть дітям, чому спілкування з незнайомцями небезпечне, а також що будь-яка інформація про близьких, школу, місце проживання — точно не для поширення у соціальних мережах. Бракує аргументації? За посиланням можна знайти уроки для дітей різного віку.

  • Найкраще навчання — власний приклад

Ваші поради і рекомендації не запрацюють, якщо ви самі їх не дотримуватиметеся. А ще поясніть дітям, що в онлайн-просторі діють ті самі принципи гарної поведінки, що й у реальному житті.

Де шукати допомоги дітям:

  • консультаційна лінія 1545 (далі обрати «3») для дітей і дорослих — дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово;

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більш ніж 900 000 дітей і батьків. У межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті. Запустила соціальне підприємництво з комплексними рішеннями для освітніх закладів Children Online Safety Set.

Поділитися цією статтею