Експерти громадської організації «Навчай для України» розробили унікальні посібники для тьюторів та фасилітаторів. Проєкт «Тьюторинговий кетч-ап у середній школі» запустили для допомоги в подоланні освітніх втрат учнів середньої школи.

Це збірники матеріалів та рекомендацій із шести предметів:

  • українська мова,
  • англійська мова,
  • історія України,
  • хімія,
  • фізика,
  • математика (після 7-го класу ділиться на алгебру та геометрію).

А також посібник для фасилітатора DLC (Digital Learning Center — Цифрового Освітнього Центру). Посібник може використовуватися як окремий курс або інтегруватися в предметне навчання залежно від потреб закладу освіти чи дитини.

Кожен посібник пройшов експертне оцінювання, рецензування представниками Українського центру оцінювання якості освіти та узгодження з провідними фахівцями відповідного предмета.

Предметні посібники є унікальним інструментом для вчителів, допомагають ефективно виявляти та усувати прогалини в знаннях учнів. Вони містять 24 розроблені уроки з конкретними методиками та вправами, а також маршрутні листи й карти предмета. Використовуючи цей посібник, вчителі поступово та ефективно допомагають учням надолужувати втрачені знання та відновлювати їхню мотивацію до навчання за короткий період.

Фасилітаційний посібник універсальний: його можуть використовувати вчителі різних предметів і позашкільні працівники, які працюють із підлітками. Це готовий цикл занять, на яких підліток розвивається й опановує навички постановки цілей. У посібнику наводяться матеріали для проведення тьюторських годин.

Предметний посібник складається з:

  • вхідного тестування, в якому 15 тестових запитань, що дозволяють зрозуміти, наскільки дитина орієнтується в програмі певного класу;
  • практичного блоку для учнів 5–11-х класів з 24 основними темами занять. Кожна тема містить 5 практичних завдань для роботи з учнями, два з яких інтерактивні на WordWall; 
  • теоретичного блоку з кожної теми для підготовки вчителя чи фасилітатора, а також відповідей до завдань;
  • прикладів маршрутних листів для роботи з учнями;
  • вихідного тестування, яке дозволяє перевірити, як учні засвоїли знання з опрацьованих тем.
Доступ до посібників

«Ці матеріали — завершений продукт, який учитель може використовувати не просто як підручник із завданнями для учнів, а як повноцінний пакет матеріалів для підготовки та проведення заняття. Їхня цінність полягає також у підході до розробки, адже до цього процесу були залучені вчителі-практики, які викладають у школах. Педагоги мали повну академічну свободу, що дозволило їм створити продукт, максимально адаптований до потреб учнів та зі знанням специфіки роботи з подолання освітніх втрат», — зазначила Ольга Івашура, керівниця експертної групи з розробки посібників.

Розробка посібників відбувається в межах проєкту «Тьюторинговий кетч-ап у середній школі», який реалізується за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Children.

Поділитися цією статтею