Виконавча рада ЮНЕСКО на своїй 221-й сесії підтримала ініціативу України про проголошення 27 листопада Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку. Рішення ухвалили більшістю голосів серед 58 держав — членів організації.

У своєму виступі заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО Микола Мовчан наголосив, що мета відзначення цього дня — привертати увагу до науки, залучати молодь до наукової діяльності, популяризувати наукову освіту.

Чому 27 листопада?

Ініціатор подання, президент Малої академії наук України (Центру 2-ї категорії під егідою ЮНЕСКО), професор Станіслав Довгий каже, що 27 листопада є символічною датою для нашої держави, адже Міжнародний день залучення до науки заради сталого розвитку відзначатимуть щороку в день народження видатного українського науковця, багаторічного президента Академії Бориса Патона та в день заснування Національної академії наук України.

«Це історичне рішення, адже Україна виступила ініціатором і автором міжнародного заходу під егідою ЮНЕСКО. Для мене це — результат шести років наполегливої роботи й водночас надзвичайно важливий крок для утвердження ролі України у світовій науковій та освітній спільноті», — зазначив президент МАН.

Це рішення підтверджує зусилля ЮНЕСКО у просуванні освіти й науки для сталого розвитку та наукової грамотності, а також підсвітлює роль молоді як пріоритетної цільової групи. Відзначення цього міжнародного дня заохочуватиме різні групи населення до участі в наукових дослідженнях, підвищить обізнаність та довіру до науки в усьому світі.

Новий міжнародний день відбуватиметься в синергії з Міжнародним десятиліттям науки для сталого розвитку (2024–2033), ухваленим на Генеральній асамблеї ООН торік 25 серпня. Започаткування цього дня підтримав ідеолог десятиріччя, видатний французький фізик Мішель Спіро.

Ініціатива стала можливою завдяки зусиллям Національного центру «Мала академія наук України» (Центру 2-ї категорії під егідою ЮНЕСКО), Постійного представництва України при ЮНЕСКО, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та МЗС України у співпраці з Національною академією наук України.

Поділитися цією статтею