Звільніться від напруги та тривоги: 6 простих технік

Текст підготувала: Анна Калинчук
Зображення: Freepick

У сучасних реаліях нам доводиться звертатися за психологічною підтримкою, щоб впоратися з емоційними перепадами й відновити відчуття контролю. Але що робити у ситуаціях, коли поряд нікого немає? Платформа Дія.Освіта разом із психологинею Gen.Ukrainian Вануі Мартиросян підготували практичні вправи для самозаспокоєння. Вони такі прості, що ви зможете повторити їх у будь-якій стресовій ситуації. А також допоможете знизити тривожність у ваших учнів.

Техніка дихання, щоб звільнити тіло від напруги

Вправа стане в пригоді, коли у тілі відчутно зосереджується напруження: ноги, руки чи плечі здаються тяжчими, роблять тіло суцільним тягарем. Дихальна практика заспокоює тіло, позбавляє від його «вантажу».

Техніка саморегуляції: «Камінчик-медузка»

Ця техніка також сприяє розслабленню тулуба: комбінуючи зібраний стан наче «Камінчик» разом із легкими рухами «Медузки» ви звільнюєте тіло від відчуття затиснутості й тривоги.

Техніка саморегуляції «Тільки тут і зараз»

Ця вправа — ще один спосіб уникнути напруги. Розглядаючи все навколо, ви перемикаєте увагу з бентежних думок на момент «тут і зараз.»

Техніка «Метелик», щоб прогнати відчуття стресу

Ця техніка допоможе при будь-яких сильних, неприємних відчуттях. Якщо ви подумки повертаєтеся до негативних спогадів, спробуйте робити повільні ритмічні постукування по грудній клітці. Руки при цьому треба скласти у формі і метелика і чергувати рухи то правою, то лівою рукою.

Техніка саморегуляції: «Я можу контролювати»

Цей метод слід використовувати коли закрадаються думки про надто швидкий темп життя та втрату контролю над ним. Якщо сфокусувати свою увагу на тому, що ви справді контролюєте, зможете повернути відчуття опори й стабільності.

Техніка саморегуляції: «Думки-Хмаринки»

Іноді розум наповнює низка думок, що нагадують хмаринки: масивні та крихітні, похмурі та світлі. Коли такого нагромадження «хмар» в голові стає надто багато — звільнити від них місце допоможе техніка саморегуляції «Думки-Хмаринки».

Піклуйтеся про свій емоційний стан, не менше ніж про фізичний, адже нехтування ментальним здоров’ям може бути причиною професійного вигорання, постійної втоми й відчуття відчаю.

Поділитися цією статтею
Автор: