Які статті «Освіторія.Медіа» стали топовими у 2021 році?

У 2021 році «Освіторія.Медіа» читали понад 3 мільйони 600 тисяч користувачок та користувачів. Сторінки нашого сайту за рік набрали понад 7 мільйонів 700 тисяч переглядів. Ми вдячні вам, що довіряєте, лайкаєте й поширюєте, коментуєте і радите наші статті. Що ви найбільше читали у 2021 році? Який матеріал став топовим? Катерина Кисельова, головна редакторка «Освіторія.Медіа», підбиває підсумки року.

«Освіторія.Медіа» — це завжди не нудно про освіту та виховання. Наше редакційне мотто: писати про освіту так, щоб читачам хотілося вчитися і вчити. Особисто ж я уявляю «Освіторія.Медіа» як «невідкладну освітню допомогу» для педагогів та батьків. Адже ми щодня пишемо про найважливіші новини освіти, перекладаємо найбільш знакові дослідження про мозок людини та навчання, ділимося найкращими методиками викладання та надихаємо вчителів творити маленьке диво на кожному уроці.

Саме для таких щоденних див цього року ми запровадили рубрику «Вчительський Конструктор». У ній найкрутіші педагоги України пропонують свої сміливі та творчі вправи для різних складових уроку. Щоб кожен учитель із цеглинок ідей за лічені хвилини збудував власний унікальний урок. Наш тематичний Конструктор до Дня незалежності України прочитали понад 60 тисяч користувачок і користувачів.

«Освіторія.Медіа» активно пропагує lifelong learning. Саме тому цього року ми запропонували педагогам цілком новий медійний продукт — ненудний український подкаст для вчителів «Більше діла».

У ньому розкриваємо найактуальніші теми громадянської освіти: від проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, до екологічних ініціатив та волонтерських рухів, до яких можуть приєднатися школярі. Наш найсвіжіший випуск ми присвятили інструментам ефективного та емпатійного спілкування. Усі випуски подкасту є на нашій YouTube-сторінці, на сайті та на платформі Soundcloud: слухайте, дивіться, читайте, а головне — беріть у роботу.

Батьки — важлива частина нашої цільової аудиторії. Для батьків ми пишемо на найболючіші теми: як помітити ранні ознаки депресії в підлітка, як правильно хвалити дитину, як мотивувати її до навчання. Батьківство — це сотні й тисячі таких «як». «Освіторія.Медіа» залучає найавторитетніших фахівців, психологів та педагогів, щоб дати батькам підказки на ці непрості запитання. З наших найкращих батьківських матеріалів цього року ми уклали книжку «Як не збожеволіти від батьківства», яка стала бестселером під час Книжкового Арсеналу від видавництва Vivat та вже перевидана.

Наступного року чекайте на ще більше батьківських матеріалів. А поки розкриваємо наші редакційні залаштунки. Найбільш читаним текстом у розділі «Батькам» став матеріал про популярний серіал «Гра в кальмара» та які небезпеки він несе дітям.

А як щодо статей із розділу «Вчителям»? Тут абсолютним переможцем став Онлайн-калькулятор для вчителя. Ним за рік скористалися понад 200 тисяч разів. І вже незабаром ми оновимо його для 2022 року.

Ще одна важлива новація: з наступного року на «Освіторія.Медіа» з’явиться постійна рубрика із фаховими юридичними роз’ясненнями для освітян. До команди ГС «Освіторія» приєднався Вадим Лавренюк, юрист, сертифікований медіатор, а окрім того, магістр педагогічних наук. «Готовий бути для вчителів юридичним ментором та правовим інсайдером», — каже про себе Вадим. 

Цей рік був щедрим на знайомства з дивовижними людьми. Такими, як учитель Карло Маццоне з Італії. Він змінив успішну кар’єру IT-фахівця на викладання у школі. «Я викладаю для учня, який сидить на задній парті», — каже він. У цій фразі криється справжня суть покликання вчителя: запалити вогонь цікавості до пізнання навіть у тих дітей, які просто прийшли відсидіти урок. Шкода, що не зможу передати неповторну манеру жестикуляції Карло, проте нашу теплу ексклюзивну розмову ми опублікуємо вже дуже незабаром — після свят.

Вірю, що ми в «Освіторія.Медіа» даємо вчителям іскру натхнення для щоденної роботи. А батькам — руку допомоги в найскладнішій з усіх місій. Бажаємо вам теплих родинних свят і гайда з нами у 2022 рік — буде точно не нудно!

Поділитися цією статтею