Які фільми не дадуть засумувати ні дітям, ні дорослим

Учасники журі VII Чілдрен Кінофесту підготували для «Освіторії» добірку з 11 найкращих фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду.


Аніматор та режисер стрічки «Викрадена принцеса» Олег Маламуж і генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич поділилися своїми рекомендаціями та розказали, чому обрали саме ці стрічки.

Що радить Юлія Сінькевич?

«Бетховен»

Один з найпопулярніших сімейних фільмів розповідає зовсім не про величного композитора, а про великого собаку-сенбернара. Одного разу пес зайшов у дім класичної американської сім’ї і підкорив серця всіх його мешканців, окрім батька. Не дивно, кому ж сподобаються розбиті горщики, вкрадені шматки м’яса, забруднені килими?

«Бетховен»  це фільм про вічні моральні чесноти. Його ідеально дивитися в колі сім’ї за чашкою чаю чи какао зі смаколиками. Стрічка ілюструє побудову дружніх та сімейних стосунків, де є і драма, і дуже багато комедії.

Подивитися весь мультфільм можна на Megogo за цим посиланням

«Зоотрополіс»

Мультфільм про мегаполіс, населений тваринами з усього світу, зосереджений на одному з мешканців. Власне  на новому офіцері поліції Джуді. Вона — маленький пухнастий кролик і хоче довести, що нічим не гірша за великих та грізних колег.

Мені подобається «Зоотрополіс» тим, що в ньому яскраво показана аксіома про пропорційність бажання і невпинної праці, які обов’язково приведуть до результату. До того ж мультфільм дуже толерантний, він вчить не судити про інших за зовнішністю та не керуватися стереотипами.

Подивитися весь мультфільм можна на Megogo за цим посиланням

«Думками навиворіт»

Унікальний мультфільм, який вразив навіть американських кіноакадеміків, і вони віддали йому «Оскар» за «Найкращий анімаційний фільм». Усе тому, що дія відбувається у голові 11-річної Райлі. Але не вона головна героїня, а її п’ять емоцій: Радість, Злість, Страх, Сум та Відраза.

Добра та яскрава історія буде цікава як дітям, так і дорослим. Адже навчить краще розуміти себе, свої почуття, легше сприймати зміни в житті, не бачити в них ворога. А для батьків це хороша ілюстрація того, що відбувається з їхніми дітьми і як на це краще реагувати.

Подивитися весь мультфільм можна на Megogo за цим посиланням

«Викрадена принцеса: Руслан і Людмила»

Мультфільм «Викрадена принцеса», знятий за мотивами казки Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила», чи не найкасовіша українська анімаційна стрічка. Фільм розповідає про мандрівного артиста Руслана, який мріє стати лицарем. Така нагода в нього трапляється, коли герой зустрічає прекрасну Мілу і має тепер врятувати її від злого чарівника.

Історія кохання, показана в казці  це традиційна казкова історія. Тут і чарівники, і принцеси, і лицарі, готові заради коханої на все. Причому зроблено це з великою часткою гумору, тож крім моралі з мультика можна добре посміятися всією сім’єю.

Онлайн-реліз в Україні очікується

«Марійчин Першосвіт»

Для найменших діток підійде «Марійчин Першосвіт». Це анімовані ролики на каналі в YouTube. Власне, на самому каналі «Першосвіт» розповідається про життя і розвиток маленької дівчинки Марійки: про перші кроки, вивчення навколишнього, допитливість  усе, що притаманно такому ніжному віку малечі.

Канал Першоцвіт на YouTube

Мультфільми Давида Черкаського

Важко виокремити щось одне з фільмографії видатного мультиплікатора Давида Черкаського. Дуже люблю його «Острів скарбів», «Пригоди капітана Врунгеля» та «Лікар Айболить». Неймовірна анімація, цікаві, часто гостросюжетні історії — дитина просто не може відірватися від захопливих пригод. Ще один плюс цих мультфільмів, що всі вони засновані на книгах, тож це може спонукати дитину до прочитання оригіналу.

Острів скарбів на офіційному каналі УкрАніма YouTube

Що радить Олег Маламуж?

«Король Лев»

«Король Лев»  ідеальний приклад фільму для сімейної аудиторії, на який студія Disney не робила високі ставки, але краще за цей мультфільм вони, на мою думку, досі нічого не створили.

Подивитися весь мультфільм можна на Megogo за цим посиланням

«Клаус»

«Клаус»  чудовий взірець відродження 2Д анімації, водночас із сильною і дуже смішною історією.

Подивитися весь мультфільм можна на Netflix за цим посиланням

«Людина-павук: Навколо всесвіту»

«Людина-павук: Навколо всесвіту»  фільм-шедевр, в якому творча команда на кожному етапі виробництва винайшла нові експериментальні рішення і неперевершено втілила їх у стрічці.

«Віднесені привидами»

Шедевр Хаяо Міядзакі «Віднесені привидами» дасть чудове розуміння японської анімації.

Подивитися весь мультфільм можна на Netflix за цим посиланням

«Дивовижний світ Гамбола»

Серіал «Дивовижний світ Гамбола» навчить глядача дивитися на анімацію значно ширше і експериментальніше.

«Освіторія» нагадує, що до 5 травня триває прийом заявок від креативної малечі для участі в Конкурсі дитячих фільмів, що вже вчетверте відбудеться в рамках Чілдрен Кінофесту. 10 найкращих стрічок покажуть по всій Україні. Переможців конкурсу відзначать призами від 5 до 20 тис. грн. Умови участі тут.

Поділитися цією статтею
Автор: